Ještě jsem neskončila, Serena Williams nastínila návrat na kurty

Zdroj fotky: Getty Images

Na začátku září na US Open odehrála svůj poslední zápas legendární Serena Williams. Byl to ale její poslední turnaj? Američanka v jednom z rozhovorů nastínila, že by se na kurtu ještě mohla představit.

Jak je to s odchodem do důchodu? 

To ví jen samotná Američanka. Serena Williams se na kurty vrátila letos ve čtyřhře v Eastbourne. Následně vypadla v prvním kole Wimbledonu. Během turnaje v Torontu oznámila, že po US Open ukončí kariéru. Na svém posledním turnaji postoupila do třetího kola a vyřadila i světovou dvojku Anett Kontaveit. Poté prohrála třísetový zápas s Ajlou Tomljanovič. Byl to ale opravdu její poslední turnaj?

"Ještě jsem neskončila. Šance, že se vrátím, je opravdu vysoká. Můžete přijít ke mně domů a uvidíte, že tam mám kurt," řekla pro San Francisco Standard. Znamená to tedy, že plánuje velký návrat?

Náznaky comebacku hned po US Open? 

Serena Williams nechává fanoušky ohledně svého konce neustále napjaté a v nejistotě. Po jejím údajném posledním zápase s Ajlou Tomljanovič totiž v několika rozhovorech odpověděla, že neví, zda to byl její poslední zápas. Když ale Roger Federer oznámil konec, tak jej přes sociální sítě přivítala do sportovního důchodu.

"Nikdy jsem nepřemýšlela o úplném odchodu. Upřímně jsem tuto kapitolu stále neuzavřela. Před pár dny jsem šla na kurt a poprvé jsem si uvědomila, že už nehraji o trofeje a to bylo poměrně zvláštní. Byl to takový první den zbytku mého života a zatím si to užívám. Stále se ale snažím najít ten balanc."

"Tenis je velice intenzivní. S přibývajícím věkem mě význam mého jména zahalil. Teď jsem velmi klidná. Na svůj první grandslam jsem čekala sedmnáct let. Takže počkat mohu i teď."

Počkat si budou muset i fanoušci. Odpověď na tuto otázku totiž pravděpodobně jen tak neobdrží.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full