Jiří Lehečka je ve finále Next Gen ATP Finals

Zdroj fotky: Getty Images

Jiří Lehečka prožívá parádní konec ročníku. Český tenista v turnaji pro osm nejlepších mladíků roku podává velmi dobré výkony a po zápase se Strickerem už postoupil do přímého boje o trofej.

Jednadvacetiletý Lehečka se do Turnaje mistrů mladých kvalifikoval jako první Čech v historii. Akce pro nejlepší mladé tenisty však dlouho v kalendáři ATP není, premiérový ročník v roce 2017 opanoval Hyeon Chung.

Na letošní ročník Turnaje mistrů juniorů se kvalifikovali i Carlos Alcaraz, Jannik Sinner či Holger Rune, trojice nejúspěšnějších mladíků sezony však v Miláně schází. A tak dostali příležitost i méně známí tenisté. V zelené skupině s Lehečkou byl Brandon Nakashima, Francesco Passaro a Matteo Arnaldi. V červené skupině bojovali Stricker, Draper, Musetti a Tseng.

Rodák z Mladé Boleslavi si ve skupině poradil s oběma italskými soupeři, nad jeho síly byl Američan Nakashima. Lehečka se tak ze druhého místa ve skupině dostal do vyřazovací fáze.

V semifinále byl jeho soupeřem Dominic Stricker, který se v žebříčku nachází na 111. pozici. Švýcarský tenista zářil v letošním roce především na challengerech, co se grandslamů týče, tak absolvoval pouze neúspěšné kvalifikace.

V utkání si oba tenisté podrželi první servisy, Lehečka se poté jako první dopracoval k brejkbolu, který získal díky chybě soupeře, následně díky kvalitnímu servisu opanoval první sadu. Druhý set dospěl až do tiebreaku, ve kterém si Lehečka vypracoval náskok, který už bez potíží podržel.

Švýcarský tenista se ale nechtěl vzdát a zkraje třetího setu sebral Čechovi podání, poté si oba hráči servis udrželi a Stricker slavil zisk setu. Ve čtvrté sadě se situace opakovala, avšak ve prospěch Lehečky, který brejkbol proměnil razantním forhendem. Česká jednička dokázala dovést utkání do vítězného konce. K vítězství mu pomohlo i 24 vítězných míčů a minimum chyb.

Ve finále se utká s lepším z dvojice Nakashima/Draper.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full