Jiří Lehečka po statečném boji končí v semifinále

Zdroj fotky: Getty Images

Jiří Lehečka zakončil svou pouť na životním turnaji. 20letý Čech postoupil při svém debutu v hlavní soutěži mezi čtyři nejlepší. V dnešním semifinále ovšem podlehl Řekovi Stefanosi Tsitsipasovi.

Fascinující to příběh psal tento týden český mladík na turnaji v Rotterdamu. Cestou mezi nejlepší čtyřku vyřadil Shapovalova, van de Zandschulpa a Musettiho. V dnešním semifinále ho čekala nejtěžší zkouška, světová čtyřka Řek Stefanos Tsitsipas.

Samozřejmě to byl jejich první vzájemný zápas a Jiřího Lehečku čekala vůbec poprvé zkouška proti hráči elitní Top 10. Roli favorita zápasu jsme v předzápasovém preview přisoudili Tsitsipasovi, kterého vyzdvihovaly i sázkařské kanceláře.

Jiří Lehečka se nezalekl a ukázal dobrou formu i dnes. S turnajovou jedničkou držel krok od začátku zápasu. Ke kvalitnímu servisu přidal dobrou hru na returnu a už ve čtvrtém gamu získal výhodu breaku. Tu udržel až do konce setu, i přes lehkou nervozitu v posledním gamu. V něm se nenechal rozhodit ani dvojchybou a stavem 0:30. Set opanoval poměrem 6:4 a ujal se vedení. Lehečka hrál útočně a podobně jako proti Musettimu atakoval Tsitsipasův topspinový forhand. Řek se i sám často vyhazoval.

Druhá sada se nesla ve znamení vyrovnaného boje do stavu 4:4. Tsitsipas následně začal razantně tlačit a český tenista se stáhl do obrany. Za stavu 4:5 šel podávat Lehečka na udržení v setu. Tíha okamžiku na něj dolehla. Na jeho hře se projevila patrná nervozita. I tak si však vypracoval dvakrát gameball. Ke smůle českého tenisty ani jeden neproměnil, zatímco Řek využil první příležitosti získat game na svou stranu. Výsledkem 6:4 srovnal na 1:1.

Po pauze vstoupil do třetího setu lépe Tsitsipas a vedl 3:0. Na Lehečkovi bylo vidět rozhození z konce druhé sady. Jako správný bojovník se nevzdal a snažil se nabudit do zbytku zápasu. Řecký tenista si přesvědčivě náskok jednoho breaku podržel. Za stavu 5:2 dokonce zaútočil na Lehečkovo podání. Proměnil první matchball a postoupil do finále, kde se utká s lepším z dvojice Auger-Aliassime/Rublev.

Jiří Lehečka se nemusí za svůj výkon rozhodně stydět. Do stavu 1:0 na sety a 4:4 na gamy byl lepším hráčem na kurtu. Výkonem v Rotterdamu ukázal, že český mužský tenis má zajímavou základnu talentů do budoucna.

Věřme, že to nebude trvat dlouho a Jiří Lehečka, od pondělí nová česká jednička, či Tomáš Macháč, se dostanou do finále turnaje ATP. Zatím poslední českou finálovou účast na okruhu má na svém kontě Jiří Veselý, který v roce 2020 triumfoval v indickém Pune.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full