Jiří Lehečka potvrdil výhru nad Kóreou a Česko tak siaha po postupe

Po úspešnom vstupe Tomáša Macháča do dnešného duelu skupinovej fázy Davis Cupu proti Kórei si jeho kolega Jiří Lehečka viedol ešte lepšie. Ten totiž nedopustil zápletku v podobe rozhodujúceho tretieho setu a Soon Woo Kwona vyprevadil z kurtu za 72 minút po setoch 6:1 a 7:5.

Rovnaká nominácia priniesla ďalší úspech

Po včerajšom prekvapivom víťazstve 3:0 nad Španielskom si kapitán českej reprezentácie Jaroslav Navrátil zvolil do dvojhier opäť dvojicu Jiří Lehečka a Tomáš Macháč.

Stretnutie otvoril súboj tímových dvojok, v ktorom Macháča vyzval 194. hráč sveta Seong Chan Hong. Favorit zápasu tak bol jasný, no spočiatku to tak na kurte nevyzeralo. Kórejčan si vytrvalo držal servis a prvý set získal český tenista až po vyrovnanom tiebreaku.

Prvého breaku sme sa potom dočkali až za stavu 2:2 v druhom dejstve. Vtedy to bol prekvapivo Hong, kto získal súperov servis a následne už set dotiahol do víťazného konca.

Macháč sa dočkal úspechu pri súperovom servise až po viac než 2 hodinách hry, no bol to break už rozhodujúci. Po rýchlom zisku vedenia 3:0 sa Hong do hry späť nedostal a Tomáš Macháč tak rovnako ako včera pripravil svojmu kolegovi priaznivú pozíciu do zápasu.

„Prvý set bol veľmi náročný. Ani jeden sme nevedeli získať break. Od druhého setu som už mal šance na returne. Tie som ale nevyužil a súper potom využil tú jedinú, čo mal. Zahral som to takticky zle, ale na tretí set som v sebe našiel silu," opísal Macháč priebeh stretnutia.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Jiří Lehečka (@leheckajiri)

Lehečka sa javí ako spoľahlivá jednotka

Dnešný druhý zápas mal už ale úplne iný priebeh. Do súboja jednotiek totiž Jiří Lehečka vstúpil absolútne suverénne a prvý set získal už za neuveriteľných 24 minút pomerom 6:1.

V druhom dejstve sa už ale českému reprezentantovi nepodarilo získať vedenie rýchlo na svoju stranu a po 3 nevyužitých breakballoch v treťom geme sa začala vyrovnanejšia partia. V nej nakoniec ako prvý prelomil podanie súpera predsa len Lehečka, no získanú výhodu nedokázal potvrdiť.

Koncovka však už bola v jasnej réžii štvrťfinalistu tohtoročného Australian Open, keďže od stavu 5:5 Kwon uhral už len 2 loptičky.

Jiří Lehečka si tak pripísal už svoje štvrté víťazstvo v tomto ročníku Davis Cupu, pričom v ani jednom z týchto zápasov ešte nestratil set.

Výber Česka síce ešte čaká zápas s najsilnejším tímom skupiny C Srbskom, no postup už majú zverenci Jaroslava Navrátila takmer zaručený. Na úplnú istotu ešte potrebujú zajtrajšiu výhru Srbska nad Španielskom, ktoré už bude mať k dispozícii aj čerstvého víťaza US Open a svetovú jednotku Novaka Djokoviča.

Čechov tak o prvú účasť vo štvrťfinále Davis Cupu od roku 2016 môže pripraviť už len zázrak.