John Isner se rozhodl po US Open ukončit kariéru

Zdroj fotky: Getty Images

Americký tenista John Isner oznámil, že po letošním US Open ukončí kariéru. Druhý nejvyšší hráč na okruhu ATP se pyšní rekordem v počtu es s číslem 14 411. V historii tenisu se to zatím nikomu jinému nepovedlo.

John Isner vyhrál 16 titulů na okruhu ATP a 8 má ze čtyřhry. Vítěz Hopmanova poháru v roce 2011 se zapsal do historie o rok dříve, když na Wimbledonu hrál nejdelší zápas proti Francouzovi Nicolasu Mahutovi. Celkem oba tenisté na kurtu strávili 11 hodin a 5 minut, protože dvakrát bylo utkání přerušeno skrz tmu. Isner nakonec vyhrál po setech 4:6, 6:3, 7:6, 6:7 a 70:68.

Nejlepší grandslam

Osmatřicetiletému americkému tenistovi se nejvíce vydařil Wimbledon v roce 2018. Na tomto turnaji figuroval jako nasazená devítka, která se dostala přes Němce Yannicka Madena, Belgičana Rubena Bemelmanse, Moldavana Radu Albota a Řeka Stefanose Tsitsipase do čtvrtfinále. V něm se Isner utkal s Kanaďanem Milosem Raonicem a po setech 6:7, 7:6, 6:4, 6:3 postoupil do semifinále. Jeho soupeřem se stal Jihoafričan Kevin Anderson. Pětisetový boj rozhodl až supertiebreak ve prospěch Andersona.

Sbohem kariéro!

"V kariéře každého sportovce přijde čas, kdy se musí rozhodnout, že to pověsí na hřebík. Pro mě ten čas nastal teď. Nebral jsem toto rozhodnutí lehce, ale cítím, že je to správná cesta. "Když jsem v roce 2007 opustil University of Georgia, nedokázal jsem si představit, že budu hrát 17 let na ATP Tour, "napsal Isner na svůj instagramový účet.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený John Isner (@johnrisner)

"Samozřejmě je nespočet zápasů, které bych si přál vrátit, ale jsem hrdý na to, co jsem dokázal," řekl Isner.

John Isner aktuálně zaujímá žebříčkovou příčku s číslem 158 a na US Open se představí díky divoké kartě.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full