Jsou přede mnou důležité měsíce, říká Roger Federer

Zdroj fotky: Clive Brunskill/Getty Images

Již od loňského Wimbledonu chyběl Roger Federer kvůli zranění kolene na tenisové scéně. S 21. grandslamovým vítězstvím Rafaela Nadala na letošním Australian Open se pozornost upírá i směrem ke čtyřicetiletému Švýcarovi, přičemž lidé se ptají, kdy, a zda vůbec, se tenisový maestro vrátí na kurty s možností vyrovnat Nadalův nový rekord. Federer nyní poskytl aktuální informace ke svému zranění, léčbě a možnému návratu.

Nadalovo vítězství inspiruje Federera

Rafael Nadal minulý týden získal již 21. grandslamový titul ve své kariéře, čímž překonal dosavadní rekord. Ten vytvořil Roger Federer, když v roce 2018 ovládl Australian Open, svůj dvacátý a doposud poslední major. Čtyřicetiletý Švýcar se od července minulého roku, kdy odehrál Wimbledon, nezúčastnil žádného turnaje. Je za tím zranění pravého kolene, se kterým má dlouhodobé problémy. Následně se v srpnu rozhodl podstoupit operaci, což ho postavilo mimo hru nejen po zbytek loňské sezóny, ale i dosavadní průběh té letošní. S Nadalovým vítězstvím na letošním prvním grandslamu sezóny se na Federera opět obrátila pozornost veřejnosti. A to nejen kvůli jeho reakci na tento historický moment, ale i jeho zdravotnímu stavu a možnému návratu na kurty.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Roger Federer (@rogerfederer)


Po melbournském finále Federer nejdříve na svém Instagramu poblahopřál Nadalovi k rekordnímu vítězství, přičemž svého rivala značně vychválil. Zároveň uvedl, že je pro něj Španěl inspirací z hlediska jeho bojovnosti nejen na kurtu, ale i mimo něj. Tím narážel na zranění chodidla, jež rodáka z Mallorcy trápilo v minulém roce a málem ukončilo jeho kariéru. To se však nenaplnilo a Nadal se dokázal vrátit v té největší parádě. K tomu vzhlíží nejen Federer, ale určitě i jeho fanoušci, kteří by podobný comeback přáli i svému oblíbenci.

Aktuální situace a výhled do budoucna

O pár dní později se následně Švýcar vyjádřil už i ke svému vlastnímu zranění. Využil k tomu událost jednoho ze svých sponzorů, švýcarské banky Credit Suisse. Tenisové fanoušky ale nejspíše moc nepotěšil. Nedokázal totiž přesně určit, kdy se dokáže opět vrátit na kurty. "Doteď mi nebylo povoleno ani pořádně běhat či dělat různá zátěžová cvičení se skoky", řekl Federer. "Doufám, že s tím začnu v následujících pár týdnech a poté uvidíme, jak na to moje tělo zareaguje", dodal následně. To by samozřejmě mohlo znamenat i návrat k tréninkům na tenisový kurtech.K tomu se ale rodák z Basileje ještě konkrétně vyjadřovat nechtěl. "Mám pocit, že v dubnu budu vědět mnohem lépe, jak na tom moje tělo je. Myslím tedy, že tuto otázku budu moci lépe zodpovědět v dubnu nebo květnu." Co se z jeho slov ale určitě dá vzít pozitivně, je to, že motivace má stále ještě dostatek. "Jsem stále ještě plně motivovaný. Pracuji tak tvrdě, jak je mi to jen dovoleno. Samozřejmě bych si přál, aby všechno mohlo jít rychleji. Ale doktoři nechtějí, abych to uspěchal, takže se mě snaží brzdit", dodal ještě dvacetinásobný grandslamový vítěz. Nezbývá tedy než doufat, že po vzoru Nadala uvidíme co nejdříve tento rok i další návrat, tentokrát hvězdného Švýcara.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full