Juan Martin del Potro hlásí možný návrat na okruh

Zdroj fotky: Getty Images

Argentinec Juan Martin del Potro se řadí k nejúspěšnějším argentinským hráčům posledních let. Vítěz US Open z roku 2009 se na Tour kvůli dlouhodobým problémům s kolenem nepředstavil už dva a půl roku. Oblíbený hráč svým fanouškům oznámil dobré zprávy. V příští sezóně se velmi pravděpodobně vrátí na kurty na své rodné půdě. Kde jej poprvé od roku 2019 uvidíme, zjistíte v novém článku.

Na kurtech se del Potro naposledy představil v Queen's Clubu, kde v prvním kole porazil Denise Shapovalova. Do zápasu druhého kola proti Felicianu Lopezovi ale už nenastoupil. Od té doby byl nucen léčit zraněné koleno, kvůli kterému musel podstoupit celkem čtyři operace.

Tiebreak Shop, Tiebreak tričko, Tiebreak mikina,

Juan na sociálních sítích oznámil, že se vrátí na domácí půdě v Argentině. V únoru odehraje turnaj ATP kategorie 250 v Buenos Aires a následně se přesune do Ria de Janeira také na turnaj ATP 250.

Del Potro se na sociálních sítích vyjádřil následovně. "Trénoval jsem velmi tvrdě. Některé dny jsou lepší než ostatní, ale mám pořád naději na návrat v příštím roce. Bylo by skvělé, kdybych se dokázal vrátit v Buenos Aires a poté hrát v Riu. Jak si asi dokážete představit, snažím se ze všech sil, abych se s vámi brzy mohl opět vidět. Budu vás průběžně informovat o mém stavu. Mějte se hezky."

Argentinec se momentálně nachází na 755. místě v žebříčku ATP. V minulosti už ale prodělal vážná zranění a pokaždé se dokázal vrátit do světové špičky. Za své návraty v roce 2011 a 2016 obdržel ceny ATP za "Návrat roku." Uvidíme v jakém rozpoložení a formě se vrátí tentokrát. Návrat pro něj bude náročnější i vzhledem k jeho věku. Fanoušky z Argentiny touto zprávou ale rozhodně potěšil.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full