Juniorka Havlíčková si zahraje finále US Open!

Zdroj fotky: Getty Images

České mládí vpřed! A u žen to platí dvojnásob. Lucie Havlíčková dokráčela do finále juniorského US Open a k vytoužené trofeji jí chybí už jen jeden krok, ten nejtěžší…

Na mladé české tenistky je radost pohledět! Na okruhu ITF válí Brenda Fruhvirtová, mezi ženami se daří Lindám Noskové a Fruhvirtové, září i Sára Bejlek. Nyní si do deníčku zapište další jméno, které má šanci prorazit. Lucie Havlíčková si zahraje další grandslamové finále.

Česká tenistka prožívá v juniorce výborný rok. Zúčastnila se dvou grandslamových turnajů, nyní prožívá další výbornou zastávku. V Austrálii to sice nebyla žádná sláva, když se loučila hned v prvním kole.

Na Roland Garros si však spravila chuť, vyhrála šest utkání a domů si dovezla trofej pro vítězku juniorské dvouhry. Se Sárou Bejlek ovládly i turnaj ve čtyřhře.

Podobnou věc může zopakovat i na US Open. Ve dvouhře má za sebou úspěšně zvládnutých pět utkání. Pouze jednou ji soupeřka dotlačila do třech setů. V semifinále přejela Rusku Dianou Shnaiderovou. Ve finále pak Češka změří síly s Filipínkou Alexandrou Ealaovou.

Turnaj čtyřhry je teprve ve čtvrtfinále, Lucie Havlíčková spojila síly s Dianou Shnaiderovou, kterou vyřadila v semifinále singlového turnaje. Česko-ruský pár je prvním nasazeným a v bitvě o semifinále se utkají se slovinsko-polským párem.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full