Karolína Muchová po výhře nad Pavlyuchenkovou postupuje do semifinále Roland Garros

Spanilá jízda Karolíny Muchové na Roland Garros stále pokračuje. Česká tenistka letos poprvé postoupila na pařížském grandslamu do druhého týdne. Své maximum stále vylepšuje. Po výhře nad Pavlyuchenkovou se dostala už do semifinále.

Skalp bývalé finalistky

Karolína Muchová v minulých letech došla na Roland Garros nejdále do 3. kola. Letos se jí podařilo maximum na tomto turnaji vylepšit a po výhrách nad Sakkari, Podoroskou, Begu a Avanesyan postoupila do čtvrtfinále.

Její soupeřkou byla předloňská finalistka Anastasia Pavlyuchenkova. Karolína byla po celou dobu utkání lepší hráčkou. V první setu byla dvakrát ve vedení s breakem. Sadu ale získala až po dvanácté hře poměrem 7-5.

Druhé dějství bylo poměrně jednoznačnou záležitostí. Muchová dvakrát prolomila podání soupeřky a dostala se do vedení 5-1. Ruska dokázala snížit stav na 5-2, ale zápas víc zkomplikovat nedokázala. Češka vyhrála poměrem 7-5, 6-2 a postoupila do semifinále.

"První set byl velmi důležitý. Nedopodávala jsem ho, ale pak jsem soupeřku zase brejkla a zvládla jsem i následnou hru proti větru. Ani nevím, co mám říct. Zažívám tady neuvěřitelné dva týdny. Jsem moc ráda, že pořad postupuji."

Druhé grandslamové semifinále a návrat do TOP 20

Karolína Muchová se na grandslamu mezi nejlepší čtyři hráčky probojovala podruhé v kariéře. Poprvé se jí to podařilo na Australian Open v roce 2021, kde ji ve třech setech vyřadila Jennifer Brady. V Paříži se utká s Arynou Sabalenkou, která ve dvou setech porazila Elinu Svitolinu.

Díky postupu do semifinále má Karolína zajištěný návrat do TOP 20. V živém žebříčku se nachází na 19. pozici, která je zároveň jejím kariérním maximem. Tuto příčku může samozřejmě stále vylepšit. O postup do 1. grandslamového finále si zahraje ve čtvrtek.