Karolína Muchová Roland Garros neovládla, Swiatek zvítězila po třech hodinách boje

Zdroj fotky: Getty Images

Na Roland Garros se dnes odehrálo ženské finále. Karolína Muchová se utkala se světovou jedničkou Igou Swiatek. Ze začátku jednoznačný zápas nakonec trval téměř tři hodiny. Muchová odešla bohužel jako poražená a Polka získala čtvrtou grandslamovou trofej.

Napínavá bitva se smutným koncem

Karolína Muchová na cestě do finále porazila Sakkari, Podoroskou, Begu, Avanesyan, Pavlyuchenkovou a Sabalenku. V semifinále se světovou jedničkou navíc prohrávala 2-5 ve třetím setu a odvracela matchball.

Do boje o trofej nastoupila proti Ize Swiatek dnes v 15 hodin. Světová jednička odstartovala  zápas dominantně. První sadu získala s přehledem poměrem 6-2 a hned na začátku druhého setu se dostala do vedení 3-0. Karolína Muchová ale ukázala srdce bojovnice a průběh utkání otočila. Druhé dějství vyhrála poměrem 7-5 a vynutila si rozhodující set.

Na úvodu závěrečného dějství prolomila podání soupeřky. Vedení 2-0 ale dlouho neudržela. Polka si ztracený servis vzala zpět a srovnala stav. Muchová se do vedení s breakem dostala ještě v sedmé hře. Tuto výhodu ale nepotvrdila a nakonec ztratila tři hry v řadě. Zápas ukončila na svém servisu dvojchybou. Iga Swiatek vyhrála poměrem 6-2, 5-7, 6-4 po téměř třech hodinách.

"Byly to pro mě úžasné tři týdny tady v Paříži. Dneska bylo vítězství blízko, ale zároveň daleko. Iga hrála opravdu skvěle a já jí i jejímu týmu gratuluji k vítězství. Děkuji moc fanouškům za podporu během celého turnaje. Bez jejich energie bych tady dnes nebyla. Takovou podporu jsem ještě nezažila. Když se dívám na ty fanoušky, mám pocit, že odcházím jako vítězka. Ještě jednou jim děkuji. Děkuji i svému týmu a rodičům. Věřím, že i dnešek nás posílí a ještě dosáhneme něčeho velkého," řekla dojatá finalistka.

Návrat do TOP 20

Muchová se i přes prohru nemusí za co stydět. Jako jediná hráčka na letošním Roland Garros  dokázala sebrat světové jedničce set. Také vylepšila své maximum na grandslamu a na Roland Garros, kterým předtím bylo 3. kolo.

V žebříčku se díky postupu do finále posune o 27 příček na 16. místo, které bude zároveň jejím novým kariérním maximem. Česká republika tak bude mít od pondělí v TOP 20 hned čtyři hráčky.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full