Karolína Plíšková má nového kouče! Povede ji bývalý český tenista

Zdroj fotky: Getty Images

Minulý týden česká elitní hráčka oznámila, že ukončila spolupráci s trenérem Saschou Bajinem. Nyní už ji na kurtech prohání kouč nový. Staronovým trenérem se stává bývalý deblový specialista Leoš Friedl.

Někdejší světová jednička Karolína Plíšková vystřídala od roku 2014 sedm trenérů. Se Saschou Bajinem se rozloučila po dvaceti měsících spolupráce. Nejvýraznějším úspěchem pod vedením německého kouče je finále loňského Wimbledonu, turnaj pod jeho vedením nevyhrála žádný.

Nyní Němce nahrazuje český trenér. Leoš Friedl už s Karolínou Plíškovou spolupracoval. V roce 2021 se k jejímu týmu připojil na zámořskou šňůru, jelikož Bajin neobdržel do Ameriky víza. Pod jeho taktovkou odehrála dva poměrně vydařené turnaje. V Cincinnati dokráčela do semifinále a připsala si i čtvrtfinále US Open.

„Samozřejmě se na spolupráci s Kájou moc těším. Máme už spolu výbornou zkušenost z loňské tour v USA, kde jsme se stihli poznat,“ uvedl Friedl v tiskové zprávě.

Zároveň se nechal slyšet, že neplánuje měnit styl, který Karolínu dostal tam, kde je. „Je to pro mě výzva a zároveň velká zodpovědnost. Naším primárním cílem bude získat zpátky ztracenou herní i psychickou pohodu.“

Majitel mixové grandslamové trofeje z Wimbledonu 2001 naposledy vedl Slováka Filipa Poláška. Rodák z Jindřichova Hradce doprovodí Plíškovou už na nejbližších podnicích. Lounská rodačka se objeví na turnajích v San Jose, Torontu, Cincinnati a zámořskou pouť uzavře na US Open.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full