Karolína Plíšková předčasně končí sezonu. Na vině je poraněné zápěstí

Zdroj fotky: Getty Images

Někdejší světová jednička Karolína Plíšková zažila nepovedenou sezonu, kterou ani nedokončí. Na vině jsou zdravotní problémy se zápěstím, které Češce nedovolí letos pokračovat.

Aktuálně 36. hráčka žebříčku WTA odehrála v letošním roce mnoho turnajů. Ve většině z nich však končila už v úvodních kolech. Nejlépe se jí dařilo na grandslamu v Melbourne, kde dokráčela až do čtvrtfinále, nad její síly však byla Linettová. Čtvrtfinále dosáhla i v únoru v Dubaji, k utkání se Šwiatekovou Češka nenastoupila kvůli nemoci. Polská tenistka na ni číhala také ve čtvrtfinále ve Stuttgartu a s Plíškovou si poradila ve třech setech.

Předčasný konec v letošní sezoně Plíšková oznámila na videu, které zveřejnil na sociální síti X turnaj Transylvania Open, kde měla Češka startovat. „Těšila jsem se, že si zase zahraji v Rumunsku, ale kvůli zranění nebudu už moci nastoupit v tomto roce do žádného zápasu. Doufám, že se uvidíme v příštím roce,“ přiznala ve videopozdravu rodačka z Loun.

Jednatřicetiletá tenistka se letos představila na 20 turnajích, hned v osmi případech její účast trvala pouhý jeden zápas, a to včetně French Open a Wimbledonu.

Nutno podotknout, že Češka neřeší letos zdravotní patálie poprvé. Po French Open odpískala zbytek antukové sezony kvůli zranění kolene. Problémy s rukou řešila před dvěma lety.

Plíšková navíc měnila během roku trenéra, když se rozešla se Saschou Bajinem a najala si dvojici Michal Franěk a Carlos Martínez.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full