Karolína Plíšková se odhlásila z turnaje v Ostravě. Kdo ji nahradí?

Zdroj fotky: Jimmy48

Po necelém roce startuje zítra druhý ročník turnaje WTA v Ostravě. V Ostravar aréně o víkendu proběhne nejdříve kvalifikace do hlavní soutěže a v pondělí pak odstartuje samotná hlavní soutěž. Letos se turnaj odehraje s diváky, kteří budou chtít podpořit hlavně české tenistky. Nejvýše nasazenou českou tenistkou a zároveň nejvýše postavenou hráčkou celého turnaje měla být Karolína Plíšková. Ta se ale bohužel musela z turnaje odhlásit.

Od červencového Wimbledonu, kde Karolína postoupila do finále, opět podává výsledky, na které jsme u ní byli zvyklí z předchozích let. Na olympiádě sice vypadla ve třetím kole, ale na turnajích v Americe se jí dařilo. V Torontu postoupila do finále, v Cincinnati dokráčela do semifinále a na US Open do čtvrtfinále. Tyto výsledky ji vynesly zpět na 3. místo ve světovém žebříčku. Je to její nejvyšší umístění od loňského srpna. Těchto skvělých úspěchů dosáhla i bez přítomnosti trenéra Sashi Bajina, kterému se nepodařilo získat vízum do USA.

Dalším turnajem, kterého se měla aktuální světová trojka zúčastnit, měl být turnaj WTA 500 v Ostravě. Jak již bylo v úvodu řečeno, měla být první nasazenou, ale musela se kvůli nečekaným komplikacím z turnaje odhlásit. Důvodem jsou zdravotní potíže Karolíny, které se objevily po absolvování náročného programu v Americe.

„Není úplně jednoduché omlouvat se z účasti na turnaji, který se hraje před diváky a v domácím prostředí. Velice mě to mrzí. Opravdu jsem v posledních měsících vnímala podporu spousty lidí z Česka. Pauzu mi doporučil pan doktor Kebrle, se kterým už nějaký čas řeším problémy se svou rukou. Chtěla bych tak aspoň na dálku popřát organizátorům v Ostravě, ať se turnaj vydaří,“ říká Karolína Plíšková.

„Již před US Open se objevily obtíže se zápěstím, které nebylo možné díky postupu v turnaji adekvátně léčit. Vzhledem ke zhoršení obtíží jsme se dohodli na třítýdenní pauze od turnajové zátěže a léčbě zápěstí,“ vysvětluje přední český ortoped Radek Kebrle, v jehož lékařské péči se Karolína nachází.

Banner web_karta

My Karolíně přejeme brzké uzdravení a doufáme, že ji brzy uvidíme zpátky na kurtech. Organizátoři ale i tak mají pro české fanoušky dobré zprávy. Do hlavní soutěže se dostaly další dvě české tenistky. Po přijetí divokých karet si v hlavní soutěži zahraje Kateřina Siniaková a Tereza Martincová.

„Divoká karta pro Katku Siniakovou byla přirozená volba. Katka má doma zlato olympijských her v Tokiu a v poslední době odehrála i ve dvouhře další výborné turnaje. Také Tereza Martincová hraje poslední měsíce ve velmi dobré formě a za své výkony si rozhodně pozvánku do hlavní soutěže zaslouží,“ říká Tomáš Petera ze společnosti Perinvest, která turnaj kategorie WTA 500 pořádá.

V průběhu dnešního odpoledne, od 16 hodin, proběhne losování kvalifikace turnaje. Vy jej budete moci sledovat živě na facebooku a instagramu tutnaje. Kvalifikace začne v sobotu v 10 hodin. V tentýž den v 16 hodin proběhne los hlavní soutěže, která začne v pondělí ve 12 hodin.Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full