Karolína Plíšková ukončila spolupráci se svým trenérem

Zdroj fotky: Getty Images

Minulý rok slavila Plíšková pod vedením Sashi Bajina postup do druhého grandslamového finále kariéry. Dnes česká jednička na sociálních sítích oznámila konec spolupráce s tímto hvězdným koučem. Pojďme si společně připomenout největší úspěchy této dvojice.

Rozchod po vypadnutí z TOP 10

Letošní sezóna je pro Karolínu spíše jako noční můra. Začátek roku jí zkomplikovala zlomenina ruky. Na kurty se Plíšková vrátila v březnu v Indian Wells. Nejlepší výsledek zaznamenala ve Štrasburku, kde jako nasazená jednička došla do semifinále.

Nyní ale nastal velký propad. Na turnajích se jí příliš nedařilo a nepřidala tak moc nových bodů. Navíc neobhájila body za finále v Římě a následně ve Wimbledonu. Tam bylo sice na vině nepřidělování bodů, ale Plíšková skončila hned ve druhém kole. Kvůli odečtení bodů se Karolína propadla až na 15. místo žebříčku.

Po nevydařeném travnatém grandslamu dnes oznámila rozchod se svým trenérem Sashou Bajinem. Ukončení spolupráce zveřejnila na sociálních sítích a okomentovala jej následovně: „I dobré věci někdy končí. Chtěla bych poděkovat Saschovi za všechno, co pro mě a můj tým udělal. Byl to neuvěřitelný čas a hodně jsem se naučila. Hlavně jak být pozitivnější a jak si věřit. Je to jeden z nejlepších trenérů.“

"Rozhodli jsme se udělat změnu. Cítili jsme, že má hra už se výrazně neposouvá. Bohužel, všechno má své limity a všechno jednou končí. Se Saschou jsme na začátku vyzkoušeli novou filozofii tenisu. Snažili jsme se do mé hry přidat několik nových prvků a vím, že to zafungovalo velmi dobře. Celkově to bylo skvělých dvacet měsíců s několika vzestupy a pády. Sascha mě hodně naučil a chci mu poděkovat za všechny ty měsíce dřiny, podpory a obětavosti.“

Jaké byly největší úspěchy této dvojice? 

První měsíce nebyly úplně ideální. V první půlce roku 2021 se Karolína, stejně jako letos, trápila. Prvního lepšího výsledku dosáhla v Římě, kde postoupila do finále. Tam ji ale bez ztráty jediné hry porazila Iga Swiatek. Za to Plíšková sklidila velkou vlnu kritiky.

Poté po měsíci přišel Wimbledon. Tam Karolína opět začala předvádět skvělý tenis. Bez ztráty setu došla do semifinále. Tam proti Aryně Sabalence prohrála první set. Svou úroveň hry ale zlepšila a zápas vyhrála po setech 5-7, 6-4, 6-4. Ve svém druhém finále na grandslamu se utkala se světovou jedničkou Ashleigh Barty, která ji porazila ve třech setech.

Ani druhá polovina roku nebyla špatná. Po přesunu do Ameriky si Plíšková zahrála finále na Rogers Cupu v Kanadě. Následně v Cincinnati došla do semifinále a na US Open do čtvrtfinále. Odměnou za povedený rok jí byla listopadová účast na Turnaji mistryň v Guadalajaře.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full