Kolář v Prostějově na finále nedosáhl

Dnes nám challengerový turnaj Moneta Czech Open hraný v Prostějov nabídl semifinálové duely. Pro českého fanouška byl jistě zajímavější ten první, kdy se snažil Zdeněk Kolář probojovat do svého druhého finále v této sezóně. Druhý zápas byl naopak zajímavý pro slovenského fanouška, kdy o finále bojoval Alex Molčan.

Kolář končí před branami finále

Zdeněk Kolář, který již tuto sezónu jedno finále absolvoval, se snažil postoupit do dalšího, bohužel pro něj ho čekal velice těžký soupeř v podobě Federica Corii z Argentiny, který je pro antuku jako stvořený a hraje tam svůj nejlepší tenis. Coria byl před zápasem favoritem a to také potvrdil. První set byl již 5:2 z pohledu Argentince, Kolář sice dokázal snížit na 5:4, další hru už ovšem nepřidal a Federico tak vyhrál první sadu 6:4. Druhý set se nesl v podobném duchu a skončil 6:2. Celkový výsledek byl tak 2:0 pro zkušeného antukáře z Argentiny. I přes porážku může Kolář hodnotit tento turnaj jako velice povedený, přeci jen semifinále je výrazný úspěch a právě tento výsledek by ho mohl povzbudit v další práci a také k posunu do TOP 200 světového žebříčku.

Molčan potvrdil skvělou formu

Opravdu skvěle hraje v Prostějově rodák ze slovenského Prešova Alex Molčan. Slovenský tenista se koncem května probojoval do svého prvního finále na okruhu ATP, kde mu byl soupeřem Novak Djokovič a formu si přivezl i na prostějovské kurty. V dnešním semifinálovém duelu vyprovodil třetího nasazeného Itala Gianlucu Magera, který se účastnil letošního French Open a dokázal sebrat set například i Janniku Sinnerovi. V prostějovském semifinále byl mírným favoritem právě Molčan a od začátku zápasu to dokazoval. Zápas trval hodinu a dvacet minut. Slovák tak nedal ani tu nejmenší šanci svému italskému protivníkovi a po setech 6:1, 6:3 se mohl radovat z postupu do finále Moneta Czech Open 2021.

Ve finále se tak utká Federico Coria a soupeřem mu bude Slovák Alex Molčan, bude se jednat o souboj dvou tenistů, kterým je antuka velice blízká a zápas by nám mohl nabídnout vše. Utkání by se mělo vysílat na stanici ČT sport.

Sledujte nás také na FacebookuInstagramu, aby Vám neuniklo nic co byste měli z tenisového světa vědět.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full