Krádež v Budapešti! Čang Šuaj opouštěla kurt v slzách

Zdroj fotky: Getty Images

Na turnaji v Maďarsku byla Čang Šuaj druhou nejvýše nasazenou hráčkou a v prvním kole svedla souboj s domácí hráčkou. Po incidentu v závěru první sady však čínská tenistka vzdala zápas a její soupeřka slavila první výhru na okruhu WTA.

V jedenácté hře první sady se při podání druhé nejvýše nasazené tenistky odehrály v Budapešti nepěkné momenty. Míček, který Čang Šuaj vyslala přes síť, byl podle všech dostupných záběrů těsně v kurtu. Umpirová rozhodčí však toto tvrzení Číňanky odmítla a potvrdila rozhodnutí čárové rozhodčí: míček byl údajně mimo.

Čtyřiatřicetiletá tenistka nevěřila svým očím a naštvaně máchala rukama. Nakonec zažádala o přivolání supervizora celého turnaje, který se situací nic neudělal. Po odehrání několika dalších fiftýnů však její soupeřka Amarissa Kiara Tóthová došla ke stopě na antuce a nekompromisně ji zamazala. A to i přes to, že na ni z druhé strany dvorce Číňanka volala, ať tam stopu nechá.

To už bylo na pětačtyřicátou hráčku světového žebříčku moc a přivolala si v slzách fyzioterapeutku. Po několika vteřinách se rozhodla duel skrečovat a došla se slzami v očích podat ruku rozhodčí i své soupeřce.

Dvacetiletá Maďarka s thajskými kořeny se bezprostředně začala radovat ze svého prvního vítězství na okruhu. To nebyla jediná ukázka nesportovního chování, kterou Tóthová během zápasu předvedla. Během dohadování mezi Čang Šuaj a umpirovou rozhodčí postávala na kurtu a celou situaci sledovala s širokým úsměvem na tváři.

Rodačka z Tchien-ťinu neprožívá letos vůbec dobré období, poslední výhru na okruhu zapsala v lednu, od té doby odcházela z kurtu třináctkrát jako poražená. A tato situace z Budapešti jí na psychice příliš nepřidá.

„Všechna snaha v tréninku byla k ničemu, protože když se snažíte míček trefit blíže k čáře, dokonce se dotkne lajny, stejně je to aut. Miluju vás všechny, kdo mě podporujete a stojíte na mé straně," napsala Číňanka na Twitter.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full