Krejčíková přijde kvůli zranění o turnaj ve Stuttgartu

Zdroj fotky: Getty Images

Česká jednička Barbora Krejčíková se od turnaje v Indian Wells trápí se zraněním ruky. Vítězka Roland Garros na začátku léčby řekla, že neví, za jak dlouhou bude zpátky na kurtech, a že možná zmešká velkou část antukové sezóny. Nyní přišla první omluvenka. Krejčíková přijde o prestižní turnaj v Německu.

Zranění připravilo Češku o turnaje v USA

Poslední turnaj odehrála Krejčíková v katarském Dauhá. Jako druhá nasazená měla v prvním kole volný los. V druhém kole se utkala s Polkou Magdou Linette. Tu porazila hladce poměrem 6-1, 6-3 a postoupila do osmifinále. Její soupeřkou byla rozjetá Jelena Ostapenko, která předtím opanovala akci v Dubaji. Krejčíkovou porazila 6-3, 6-2. a zastavila ji až v semifinále Anett Kontaveit.

Po tomto turnaji začaly Barboru trápit zdravotní problémy. Do Indian Wells ještě odcestovala. Po turnaji v Kataru se vyšplhala na nové žebříčkové maximum a na "pátém grandslamu sezóny" měla plnit roli nasazené jedničky. Z turnaje se ale po rozlosování odhlásila a nejvýše postavenou hráčkou v pavouku tak byla Aryna Sabalenka.

V Německu se Krejčíková nevrátí

Na otázku ohledně léčby a návratu nám Krejčíková v rozhovoru pro naše webové stránky odpověděla následovně: "Léčba se daří dobře. Loket se mi zlepšuje. Doufám, že začnu brzy, ale kdy konkrétně, to si ještě netroufnu odhadnout."

Krejčíková svůj návrat na kurty nehodlá uspěchat. To potvrdila i omluvenka z prvního velkého evropského antukového turnaje. Barbora si nezahraje prestižní Porsche Tennis Grand Prix ve Stuttgartu. Na něm měla startovat poprvé od roku 2016 a zároveň měla zažít premiéru v hlavní soutěži.

Češka teď bude pokračovat v léčbě a uvidí se, zda bude startovat na dalším turnaji. Tím je Mutua Madrid Open, kde minulý rok prohrála v prvním kole s Paulou Badosou. O něco později ji čeká obhajoba velkého množství bodů z turnaje ve Štrasburku a hlavně z Roland Garros, které minulý rok opanovala.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full