Krejčíková se Siniakovou slaví kariérní Super Slam

Zdroj fotky: Getty Images

České jedničky Krejčíková se Siniakovou si dokráčely pro šestou společnou grandslamovou trofej. V premiérovém finále US Open se však pořádně nadřely a musely otáčet z nepříznivého stavu. Nakonec však po výsledku 3:6, 7:5 a 6:1 zvedly nad hlavu vytouženou trofej pro vítězky.

Český pár Krejčíková se Siniakovou už na okruhu WTA vyhrál vše, co se dalo. Začalo to společnou jízdou na French Open 2018, následoval Wimbledon v témže roce. Rok 2021 začal obhajobou titulu z Paříže, pokračoval olympijským zlatem a skončil triumfem na Turnaji mistryň.

Letos si české hráčky dokráčely pro tři grandslamové trofeje. Nejprve ovládly Australian Open, z Roland Garros se bohužel musely odhlásit, ale chuť si spravily na Wimbledonu a dnes i na US Open.

Ve Flushing Meadows to však byla pořádná bitva, která zkraje nevypadala příliš dobře.

První set se hrál 46 minut a americký pár McNallyová/Townsendová vedl rychle 5:2. V dalším gemu při svém podání neproměnil ani jeden ze čtyř setbolů a dokončit první dílčí úspěch se jim podařilo až při servisu Krejčíkové. Úvodní set ovládly poměrem 6:3.

V druhé sadě už to s nasazenými jedničkami vypadalo hodně bledě, prohrávaly velmi rychle 1:4. Češky poté začaly na kurtu působit jistěji a brzy srovnaly na 4:4. Za stavu 5:5 zaútočila česká dvojice úspěšně na servis McNallyové a Siniaková šla podávat na vítězství ve druhé sadě. Set vytáhlá blondýnka zakončila vítězným úderem z bekhendu a Češky srovnaly skóre na sety.

A tak se šlo do rozhodujícího setu. Ten měly české lvice plně pod svou kontrolou. Za dvaatřicet minut bylo poměrem 6:1 hotovo. Krejčíková se Siniakovou se tak staly držitelkami zlatého kariérního grandslamu v dámské čtyřhře, což se jako páru povedlo v historii tenisu pouze Sereně a Venus Williamsovým.

Že by ale nějaký dámský pár vyhrál v kariéře všechny čtyři grandslamy, Turnaj mistryň i olympijský turnaj? To se ještě doposud v tenisové historii nestalo.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full