Krejčíková se Siniakovou slaví zisk wimbledonské trofeje

Zdroj fotky: Getty Images

Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou to dokázaly a vezou si domů druhou trofej z All England Clubu. České hráčky zdolaly belgicko-čínské duo 2:0 na sety.

Česká dvojka má ve finálových zápasech na grandslamu skvostnou formu, pět vítězství a jediná porážka. V All England Clubu Češky dominovaly již v roce 2018. Letos po čtyřech letech znovu zvedly nad hlavu trofeje pro šampionky deblového turnaje.

Ve finále to byla poměrně jednoznačná jízda. V prvním setu nepřipustily žádné překvapení a pár Mertensová/Čang nestíhal. Češky si první set podmanily a vyhrály jej za 33 minut poměrem 6:2.

Ve druhém setu si obě dvojice držely servis až do stavu 3:3. Při podání Siniakové však české tenistky přišly o podání. Soupeřky však brejk potvrdit nedokázaly a bylo srovnáno na 4:4. Barbora Krejčíková si své podání udržela díky parádním výměnám a pomoci Katky Siniakové na síti. Za stavu 5:4 pro český pár servírovala Čang, ale ta o své podání čistou hrou přišla a druhý nasazený pár slavil zisk titulu.

„Měla jsem před zápasem skvělý pocit. Hrát finále zde ve Wimbledonu na centrálním dvorci, to je něco neskutečného,“ vzkázala ihned po utkání Krejčíková „Bylo to pro mě hodně speciální finále. Poprvé jsem tu měla svoje rodiče, nejdříve nechtěli ani přiletět, protože si mysleli, že mi to přinese smůlu. Jsem ráda, že se tak nestalo,“ vtipkovala dvojnásobná wimbledonská šampionka Krejčíková.

„Byla pro nás čest a privilegium hrát přímo tady. Mísí se v nás spousta emocí,“ usmívala se Siniaková na kurtu s trofejí v náručí.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full