Krejčíková se Siniakovou zůstávají letos neporažené, získaly titul v Indian Wells

Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou zůstávají letos i nadále neporažené. Češky si po Australian Open podmanily i tzv. "pátý grandslam". V Indian Wells zvítězily ve třech setech a získaly první společnou trofej z tohoto turnaje.

První společný turnaj od ledna

Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková si před Indian Wells letos společně zahrály jen na jednom turnaji. Tím bylo Australian Open, kde obhájily titul a vyhrály sedmý společný grandslamový turnaj. Skvělé výkony podávaly i nyní v kalifornské poušti.

Hned na úvod je čekaly vítězky nedávného turnaje v Dubaji. Duo Kudermetova/Samsonova ale porazily jednoznačně 6-1, 6-2. Následně musely zabojovat ve 2. kole, kde přišly poprvé o sadu a postoupily až po zisku super tiebreaku. Čtvrtfinále i semifinále zvládly ve dvou setech a to i nad dvojicí Aoyama/Shibahara, které porazily ve finále Australian Open.

Tenisový ráj udolán

Do druhého finále v Indian Wells nastoupily světové jedničky proti brazilsko-německému páru Haddad Maia/Siegemund. Ty na cestě do posledního zápasu turnaje vyřadily mimo jiné i třetí nasazenou dvojici Kichenok/Ostapenko.

Zápas odstartovaly lépe Češky. Ty do utkání vstoupily velmi suverénně, když první sadu vyhrály za pouhých 28 minut poměrem 6-1. Druhý set byl o dost vyrovnanější. Siniaková s Krejčíkovou na servisu soupeřek ve dvanácté hře nevyužily dva macthbally a musela rozhodovat zkrácená hra. Tu nakonec prohrály poměrem 3-7.

O vítězkách rozhodoval super tiebreak do deseti bodů. Až do stavu 4-4 jeho průběh vyrovnaný. České tenistky si následně vytvořily náskok 7-4, který už neztratily. Zápas nakonec vyhrály poměrem 6-1, 6-7, 10-7 a vybojovaly první trofej z tohoto turnaje.

Poprvé si v Indian Wells o titul zahrály v roce 2019, kdy je ve dvou setech porazil pár Sabalenka/Mertens. Jejich tehdejší přemožitelky následně ovládly i turnaj v Miami a vybojovaly tzv. "sunshine double". O to samé se příští týden pokusí i Krejčíková se Siniakovou.