Kuriozní chvíle! Garin už neměl možnost jestřábího oka. Co se stalo?

Zdroj fotky: Getty Images

Zápas čtvrtého kola má za sebou Cristian Garin. Před Wimbledonem by si jeho postup takhle daleko nejspíš nikdo netipoval. Chilan svedl pětisetovou bitvu s Australanem de Minaurem. Co se dělo během utkání?

Cristian Garin byl vyhlášeným antukovým specialistou, po dnešním utkání však tuto škatulku nejspíš nadobro vyvrátil. "Nyní je mým nejoblíbenějším povrchem tráva,“ smál se po úspěšně zvládnutém zápase.

Vše ale mohlo být jinak. V prvním kole se měl totiž utkat s Berrettinim, který měl však pozitivní test na covid.

Postupně se Garin propracoval přes Ymera, Greniera a Brooksbyho až do čtvrtého kola. V něm se utkal s Austalanem de Minaurem, který světovou třiačtyřicítku hodně potrápil. Zápas trval více než čtyři a půl hodiny.

Garin si během utkání vyplýtval možnosti jestřábího oka. Challenge mu chyběly především v závěru utkání. Jednu mu dokonce v pátém setu věnoval soupeř. Jestřábí oko bylo využito na hlášený aut při prvním Garinově podání. Čárový rozhodčí se skutečně spletl a rodák z městečka Arcia tak opakoval servis.

Garin v tiebreaku celého zápasu zaostával již 3:5 za de Minaurem, následně však vyhrál sedm z osmi míčů a slavil postup do premiérového grandslamového čtvrtfinále kariéry.

Je zároveň prvním tenistou letošního Wimbledonu, který dokázal otočit zápas, který prohrával 0:2 na sety. V dalším kole se Garin utká s dalším Australanem Nickem Kyrgiosem.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full