Kvalifikace Davis Cupu rozlosována, Češi obdrželi přijatelného soupeře

Zdroj fotky: Pavel Lebeda, ČTK

Davis Cup dnes poznal své letošní vítěze. Kromě finále ale dnes došlo k ještě jedné důležité události spojené s tímto turnajem. Byla rozlosována kvalifikace pro příští rok, ve které figuruje i český tým. S kým se výběr kapitána Jaroslava Navrátila příští rok popere o postup?

Češi vyzvou Portugalce 

Davis Cup poznal sestavu kvalifikace pro příští rok. České fanoušky z celého pavouka bude nejvíce zajímat soupeř národního týmu. Letos se našemu mužstvu na finálový turnaj kvalifikovat nepodařilo. Na jaře jim stopku vystavila Argentina. Následně ale na podzim porazili Izrael a zajistili si tak místo v kvalifikaci.

Protivníky českých tenistů budou Portugalci. Nejvýše postaveným Portugalcem je momentálně Joao Sousa na 82. místě, tedy o jednu příčku níže než Lehečka. Dvojkou portugalského týmu by měl být Nuno Borges, kterému patří 91. pozice. Velkou pomocí bude určitě také 49. deblista světa Francisco Cabral.

„Los je příznivý. Soupeři mohli být příjemnější, ale byly tam i těžší týmy. Ve hře byly také daleké výlety, například do Kolumbie,“ řekl v nahrávce pro média kapitán Jaroslav Navrátil. Portugalsko má zkušený tým. Se Sousou se Tomáš Macháč utkal na LOH v Tokiu. „Uděláme vše pro to, abychom přes celkem příjemného soupeře postoupili na finálový turnaj Davis Cupu.“

Češi pocestují do Portugalska

Utkání mezi Českem a Portugalskem se bude hrát v termínu 3. do 5. února. Hrát se bude na půdě soupeřů. Kapitán Navrátil bude určitě spoléhat na Jiřího Lehečku a Tomáše Macháče. Šanci by také mohl dostat i Vít Kopřiva, Zdeněk Kolář, nebo Dalibor Svrčina.

„Jen mě štve, že jsme asi tři nebo čtyři roky nehráli v České republice. Pro naše mladé kluky by to bylo před vlastními fandy daleko lepší. Tak to ale je a budeme se těšit na utkání do Portugalska,“ okomentoval Navrátil. Česko se před domácími fanoušky na Davis Cupu představilo naposledy v roce 2019.

Finalisté mají jistou hlavní soutěž

Davis Cup letos ovládla Kanada. Ta má společně s Austrálií po obdržení divokých karet jistou hlavní soutěž. Další dva týmy, které ji také získali, jsou Italové a Španělé. Ostatní musí odehrát kvalifikaci. Rozhodně nás čekají zajímavá utkání. Celý los kvalifikace najdete níže.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full