Květa Peschke ukončila v Charlestonu svou dlouholetou kariéru

Květa Peschke se řadí k jedněm z nejlepších českých tenistek čtyřhry. Za svou kariéru toho dokázala mnoho. Vyhrála třicet šest turnajů ve čtyřhře, včetně slavného Wimbledonu, a byla také světovou jedničkou. Další úspěchy ve své bohaté kariéře ale nepřidá. Podle informací na turnaji v Charlestonu odehrála svůj poslední zápas.

Konec kariéry na zelené antuce

O tom, že česká deblistka končí, informoval na svém twitterovém účtu americký novinář Nick McCarvel a fotograf Rob Prange. Dále se příspěvek o odchodu Peschke "do důchodu" objevil i na facebookovém a instagramovém profilu českého Billie Jean King Cup týmu.

"Poslední zápas kariéry na okruhu WTA pro Květu Peschke. Na turnaji v Charlestonu se po 29 letech rozloučila s profesionálním ženským okruhem, na kterém získala neuvěřitelných 36 deblových titulů. Byla také u počátků české zlaté éry Billie Jean King Cupu. Děkujeme, Květo," napsali správci profilů pod příspěvek.

Sama Češka se zatím k odchodu nevyjádřila. Sociální sítě nevyužívá a s fanoušky přes ně nekomunikuje. Informaci nepotvrdila, ale ani nevyvrátila.

V Charlestonu si jednou zahrála finále. Letos zde startovala po boku Slovenky Terezy Mihalíkové. S tou odehrála poslední čtyři turnaje. Společně ale nedokázaly vyhrát ani jeden zápas. Na zelené antuce se utkaly s kazašsko-běloruským párem Dalinina/Sasnovich. Ty zvítězily ve dvou setech 6-3, 6-3 a pravděpodobně tak ukončily kariéru české veteránky.

Téměř třicet let na okruhu

Ve věku 46 let patřila Květa Peschke k nejstarším aktivním tenistkám na okruhu. Jak už bylo řečeno, vyhrála celkem 36 turnajů WTA ve čtyřhře. Vrcholem pro ni byl Wimbledon, který v roce 2011 dokázala po boku Katariny Srebotnikove vyhrát. Po zisku tohoto titulu se posunula na pozici světové deblové jedničky. Další grandslamový titul už ale i přes další šance nepřidala.

Poslední titul dokázala vyhrát minulý rok v Chicagu. Na něm startovala po boku Němky Andrey Petkovič. Na cestě za titulem porazily mimo jiné sedmý a pátý nasazený pár. Ve finále ve dvou setech porazily Američanky Doheline/Vandeweghe.

Po tomto turnaji odehrála Češka pouze jeden další turnaj, a to v Indian Wells, kde prohrála v prvním kole.