Kvitová se rvala jako lvice a rozproudila Ostravar Arénu

Zdroj fotky: Václav Dobeš

Třetí den halového turnaje kategorie WTA 500 v Ostravě nabídl zápasy hned tří Češek a také světové jedničky Igy Swiatek. Kdo postoupil do dalšího kola a kdo se s turnajem musel rozloučit?

Krejčíková prošla jako nůž máslem

Barbora Krejčíková potvrdila velice dobrou formu z minulého týdne, kdy se jí podařilo ovládnout první turnaj v této sezóně. Opanovala totiž turnaj v Tallinnu. Po dlouhé době tak navázala na skvělé výkony z loňského roku, kdy se probojovala až na druhé místo světového žebříčku.

Nyní 23. hráčka světového žebříčku zvítězila velice hladce, 2:0 na sety, proti Američance Shelby Rogers. Krejčíková za celý zápas neztratila své podání a soupeřku dokázala breaknout hned čtyřikrát. Skvělá hra na servisu tak byla klíčem k úspěchu. Nicméně to nebylo pouze podání, které Krejčíkovou v zápase drželo. Mohla se také opřít o kvalitní hru od základní čáry s minimem chyb. V osmifinále narazí na Belindu Bencic ze Švýcarska.

Muchová se ukázala v dobrém světle

Skvělý vstup do turnaje zaznamenala Karolína Muchová, která kvůli vleklým zraněním vypadla ze světové stovky a nyní se snaží probojovat zpět mezi elitu. Češku v úvodním kole čekala kometa letošní sezóny Beatriz Haddad Maia a byla velice houževnatou a nepříjemnou soupeřkou.

V obou setech měla Brazilka lepší začátek, nicméně Muchová oba sety dokázala otočit a překlopit na svoji stranu. Karolína se tak mohla radovat z postupu do dalšího kola, kde ji bude čekat Caty McNally z USA.

Skvělé utkání s hořkým koncem

V dalším zápase velice nabitého ostravského programu se představila aktuální světová jednička Iga Swiatek. Soupeřkou jí byla kvalifikantka Alja Tomljanovič.

Zápas byl velice vyrovnaný. V prvním setu vedla Swiatek, kterou přijelo podpořit veliké množství fanoušků ze sousedního Polska. Tomljanovič však nebyla o mnoho pozadu, a dokonce mohla jít v závěru setu do vedení 5:4 a dopodávat. Polka však ukázala zkušenosti a set získala poměrem 7:5. Druhý set byl bohužel ovlivněn zraněním australské hráčky, která za stavu 2:2 kvůli problémům s kolenem skrečovala.

Polskou hráčku tak uvidíme ve čtvrtfinále, kde ji bude čekat jedna z dvojice Muchová/McNally.

Česká lvice řádila

Zápas mezi Petrou Kvitovou a Paulou Badosou sliboval velkou podívanou, ale také nad ním viselo pár otazníků. Všechny především zajímalo, jak na tom bude Kvitová s fyzickou kondicí po prodělané nemoci.

Zápas byl víc než vyrovnaný. První set si obě hráčky držely servis a po dvanácti hrách stále nebylo rozhodnuto o vítězce první sady. Vše tak musel rozuzlit až závěrečný tiebreak, ve kterém byla tou šťastnější Kvitová.

Druhý set přinesl tři breaky, sedm neproměněných matchballů a také šťastný konec pro českou hráčku, která celý set ovládla 6:4. Kvitová dokázala vyřadit nasazenou dvojku a zařadila se tak k žhavým kandidátkám na jednu z finálových pozic. Ve čtvrtfinále vyzve lepší z dvojice Sasnovich/Rybakina.

Byli jste i vy v Ostravě a jaký zápas se vám nejvíc líbil?

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full