Kyle Edmund je zpět, připsal si první vítězství na okruhu ATP po 21 měsících

Zdroj fotky: Getty Images

Kyle Edmund si musel dát od tenisu na několik měsíců pauzu. Někdejší světová čtrnáctka se kvůli zranění odmlčela téměř na dva roky. Nyní si ve Washingtonu připsal první výhru na okruhu ATP po dlouhých jednadvaceti měsících.

Někdejší britská jednička se na kurtech naposledy objevila na podzim roku 2020. Poslední výhra na okruhu ATP se udála 1. září na US Open, když přemohl Bublika, následně však na Djokoviče nevyzrál.

Následující čtyři turnaje na konci roku však neodehrál Brit ideálně a pokaždé vypadl v prvním kole. S kolenem měl problémy už delší dobu, nakonec se Edmund rozhodl pro operaci. Na operační sál se dostal v březnu 2021 ve Švýcarsku.

Návrat na kurty byl delší, než asi rodák z jihoafrického Johannesburgu plánoval. Slavný comeback měl nastat už na letošním Wimbledonu. Ale v květnu musel sedmadvacetiletý tenista na druhou operaci, jelikož se na tréninku necítil komfortně. Na slavném travnatém grandslamu se nakonec objevil alespoň ve smíšené čtyřhře, přes první kolo však s Olivií Nichollsovou neprošli.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Kyle Edmund (@kyle.edmund)

V uplynulém týdnu Edmund odehrál challenger ve Winnipegu, kde si připsal výhru v kvalifikaci a v prvním kole. Ve druhém kole jej zdolal Američan Ayeni.

Na podniku ve Washingtonu využil britský tenista svůj chráněný žebříček a v prvním kole vyprovodil Japonce Watanukiho poměrem 6:4 a 7:6. Ve druhém kole jej čeká pikantní britský souboj, utká se s Danielem Evansem, který je aktuálně britskou dvojkou.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full