Kyrgios promarnil jedinečnou šanci! Na kurtu zase vyváděl

Zdroj fotky: Getty Images

Australan měl slušnou šanci na zisk prvního grandslamu v kariéře. Nakonec však jeho pouť k vytoužené trofeji z US Open končí už ve čtvrtfinále, kde jej vyřadil Karen Chačanov. Kyrgios se během utkání, a především po něm, nedokázal udržet na uzdě a předvedl další výstřelky.

Byl to dramatický zápas o postup mezi čtyři nejlepší letošního US Open. Nakonec pětisetovou bitvu ovládl ruský tenista Karen Chačanov, který zdolal finalistu Wimbledonu. Nick Kyrgios padl poměrem 5:7, 6:4, 5:7, 7:6 a 4:6. Během utkání se australský talent nevyvaroval jeho typickému chování.

Zkraje utkání si Kyrgios stěžoval na bolesti levé nohy, po první sadě dokonce využil prostor pro zdravotnické ošetření. „Nechci hrát s těmito sra*kami,“ křičel v průběhu ošetřování ke svému boxu.

Své blízké na tribuně sepsul mnohokrát už v předchozích zápasech. Ani ve čtvrtfinálovém utkání nezůstal pozadu. Když při svém podání prohrával už 15:40, tak nebyl spokojen s podporou, která se mu dostává od jeho blízkých. „Vy snad ani nevíte co je brejkbol, ne? To je trapné,“ prohodil poznámku.

Bez varování by to nebylo ono. Sedmadvacetiletý Australan zvládl ještě v průběhu utkání mrštit lahví s vodou na kurt, načež si vykoledoval od umpirového rozhodčího varování za nesportovní chování.

Po proměněném mečbolu si oba tenisté podali u sítě ruce, následně pak přišel další Kyrgiosův výbuch. Během krátké doby, co Chačanov mával fanouškům na tribunám, stihl Australan rozmlátit dvě rakety.

„Jsem zničený. Prostě jsem to viděl tak, že buď zvládnu vše nebo vůbec nic. Abych byl upřímný, tak nyní se cítím, jako bych na této akci právě úplně selhal,“ začal na tiskové konferenci. „Lidé si většinou pamatují jen vítěze grandslamů. Myslím, že ostatní turnaje během roku jsou ztráta času. Hráči by se měli ukázat hlavně na grandslamu, kvůli tomu si je budou lidé pamatovat,“ dokončil svůj proslov.

Letos byl krůček od první trofeje z turnajů velké čtyřky už na Wimbledonu, kde padl ve finále s Djokovičem. Ve Flushing Meadows byl po vyřazení Nadala a Medveděva horkým kandidátem na trofej, ale nakonec je vše jinak a Kyrgios si připíše pouze nové osobní maximum na americkém grandslamu.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full