Kyrgios se ve Stuttgartu stal terčem rasistických urážek

Zdroj fotky: Getty Images

Včera se v semifinále ve Stuttgartu utkal Nick Kyrgios s Andym Murraym. Jejich zápas byl tahákem pátečního programu. Do finále nakonec postoupil dvojnásobný wimbledonský šampion. Australana naštvalo nevhodné chování publika. Své pocity následně sdílel na sociálních sítích. Co Kyrgiose vyvedlo z míry?

Semifinále ovládl Murray

Nick Kyrgios vynechal všechny velké antukové turnaje. Tento týden se vrátil na kurty na travnatém turnaji ve Stuttgartu a prezentoval skvělou formou. Po výhrách nad Lehečkou, Basilashvilim a Fucsovicsem dokázal postoupit do semifinále.

Tam se diváci mohli těšit na atraktivní zápas proti Andymu Murraymu. Zápas byl vyrovnaný. O vítězi první sady rozhodoval tiebreak, který ovládl Brit. Prohra prvního setu měla velký vliv na další vývoj zápasu. Nick nepředváděl tak atraktivní tenis a Andy Murray nakonec vyhrál po setech 7-6, 6-2. Postoupil tak do svého desátého finále na trávě.

Kyrgiose rozhněvaly rasistické urážky od diváků 

Nick těsně prohrál první set. To ale nebyl jediný důvod, proč ztratil koncentraci a nepředváděl tak dobrý tenis. Rozhodilo jej také chování diváků. Během druhého setu rozbil z frustrace raketu. Následně si šel Kyrgios ztěžovat k umpirovému rozhodčímu právě kvůli výkřikům z publika. Zápas poté pokračoval.

Kyrgiose toto chování velmi rozčílilo. Rozhodl se proto své myšlenky vyjádřit na svém instagramovém účtu. Zveřejnil i konkrétní urážky, které z publika slyšel.

"Kdy tohle skončí? Vypořádávat se s rasistickými nadávkami z publika? Chápu, že moje chování není vždy nejlepší, ale vykřikovat na hráče 'ty malá černá ovce' nebo 'sklapni a hraj' není akceptovatelné. Když jim to oplatím nazpátek, dostanu varování. Tohle je špatně," napsal na své stories. Později přidal i fotku s rozsáhlejším popiskem.

Na tiskové konferenci byl Murray požádán, aby se k situaci vyjádřil. Brit ale řekl, že nebyl v pozici, aby něco slyšel. "V zápasech s Nickem čekáte, že se něco takového proti němu stane. Nepřekvapilo mě to. Byl to pro něj frustrující set. Poté zlomil raketu, pohádal se s rozhodčím a zdá se, že něco zaslechl z publika. Já ale nic po prvním setu neslyšel."

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full