Laver Cup bude poprvé bez Nicka Kyrgiose. Australan dá přednost rodině

Zdroj fotky: Getty Images

Australský tenista se letos poprvé nezúčastní populární týmové soutěže, ve které se střetne tým Světa a tým Evropy. Po náročném programu dá přednost rodině a svým nejbližším.

Nick Kyrgios se již dříve vyjádřil, jak mu cestování po turnajích bere dost energie. Jako hráč z Austrálie může doma odehrát pouze úvod sezony, pak však začíná náročná pouť po ostatních kontinentech. I proto není divu, že si chce tenisový šoumen po náročném programu dopřát chvilky klidu.

V letošním ročníku zatím mnoho turnajů neodehrál. Po Australian Open objel šňůru amerických turnajů, následoval dvouměsíční oddych na trávu. Na zeleném pažitu se rodákovi z Canberry dařilo, v německých městech Halle a Stuttgart dokráčel do semifinále.

Vrcholem byl však Wimbledon, kde se objevil ve svém prvním grandslamovém finále. Nad Djokovičem vedl 1:0 na sety, ale ani s touto výhodou nedokázal utkání dovést do vítězného konce. „Kdybych vedl 1:0 na sety ve finále Wimbledonu nad kýmkoliv jiným než nad Novakem, tak bych vyhrál,“ vyjádřil se s odstupem o finálovém zápase.

Následovala měsíční pauza před šňůrou na zámořských betonech. S Jackem Sockem ve čtyřhře zahájili ve Washingtonu krasojízdu. Dvojice je na sebe zvyklá již několik let, svou úspěšnou spolupráci využívali i na Laver Cupu, kde mají bilanci tři výhry a žádná prohra. Letos však další společnou výhru nepřidají.

Zatímco Jack Sock se prestižního souboje mezi Evropou a zbytkem světa zúčastní, Nick Kyrgios dá přednost odpočinku. Vzkázal to na svém Instagramu. „Jen vám chci říct, že letos na Laver Cupu nebudu. Musím jet domů za rodinou a mou nádhernou přítelkyní,“ napsal sedmadvacetiletý tenista na sociální síť.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full