Laver Cup láká hvězdnými jmény. Potvrzeno je sedm účastníků

Zdroj fotky: Getty Images

Šestý ročník týmové soutěže Laver Cup bude sice až za pět měsíců, už nyní ale organizátoři odtajňují jména tenistů, kteří se v modrém či červeném oblečení budou prohánět po černém kurtu. Zatím bylo oznámeno šest navrátilců a jedna nová tvář.

Týmová soutěž Laver Cup si velmi rychle našla velmi početnou skupinu příznivců a stabilní místo v kalendáři ATP. Celá událost začala v roce 2017 v pražské O2 areně, kde se konal premiérový ročník. Od té doby se v pořadatelství střídá Evropa a zbytek světa, lépe řečeno Severní Amerika. Letos se Laver Cup premiérově podívá do Kanady.

Soutěžit se bude ve Vancouveru, místní Rogers Arena hostila například hokejový turnaj Zimních olympijských her 2010 a je domácím stadionem pro místní hokejový celek. Hala s téměř dvacetitisícovou kapacitou viděla i několik koncertů, lakrosové zápasy či basketbal. Poprvé od jejího otevření v roce 1995 se zde budou hrát tenisové zápasy až v letošním roce.

Termín už je pevně stanoven, hrát se bude předposlední zářijový víkend. První zápasy jsou na programu v pátek 22. září.

Tým Světa má čtyři potvrzené navrátilce

Organizátoři turnaje už pomalu odtajňují i jména, na která se můžou fanoušci letos těšit. Za Tým Světa nastoupí zkušené pušky. Kapitán McEnroe si do týmu vybral Nicka Kyrgiose, který se po roční pauze do červeného týmu vrátí. „Nick je jedním z nejtalentovanějších kluků na turné. Loni na Wimbledonu jsme viděli, čeho je schopen. Všichni se těšíme, až ho brzy zase uvidíme na kurtu. Do našeho týmu přináší velkou energii a vášeň. Jsem nadšený, že ho mám zpět v týmu pro Laver Cup ve Vancouveru,“ uvedl nehrající kapitán Týmu Světa.

V červených barvách australského bouřliváka doplní Frances Tiafoe, který přidá čtvrtou účast. Americký tenista v loňském roce přidal poslední potřebné body pro zisk Laver Cupu, když porazil ve skvělém zápase Tsitsipase. Dále bude za červené hrát Félix Auger-Aliassime a Taylor Fritz. „Taylor, Frances a Felix hráli Laver Cup několikrát a byli velmi důležitou součástí našeho loňského týmu, dovedli nás k vítězství. Vím, že se mohu spolehnout na to, že tito kluci nás i letos posílí,“ vzkázal McEnroe.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Laver Cup (@lavercup)

Evropa představila jednu novou tvář

Nováčkem pro letošní ročník Laver Cupu bude teprve devatenáctiletý Holger Rune. Dánský mladíček se během posledních měsíců neskutečně herně zvedl, a dokonce už pronikl do elitní desítky. V uplynulých dvou týdnech si zahrál dva finálové duely a nyní dostal od kapitána Borga pozvánku na Laver Cup. „Holger má opravdu působivou sezónu a je jedním z nejlepších hráčů nastupující generace. Dokázal, že je schopný porazit ty nejlepší na světě, proto se těším, až ho přivítám v Týmu Evropy ve Vancouveru,“ prozradil Björn Borg.

Na stranu modrých se opět připojí Stefanos Tsitsipas, který přidá čtvrtou účast v řadě. Podruhé se představí i Andrej Rubljov, ruský tenista se zatím objevil pouze na čtvrtém ročníku, který se konal v americkém Bostonu. Rodák z Moskvy se jako jeden ze čtyř hráčů může chlubit neporazitelností v rámci této týmové soutěže. Ve dvouhře vyzrál na de Minaura, načež ve čtyřhře s Tsitsipasem přemohli dvojici Isner, Kyrgios. Poslední potřebné body pro zatím poslední triumf Evropy poté přidal Rubljov společně se Zverevem proti dvojici Opelka, Shapovalov.

O zbylých účastnících se rozhodne v následujících týdnech. Jedno je však jasné, ve Vancouveru nás bude čekat opět parádní tenisová show.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full