Legendární Australan se dočkal veliké pocty. Lleyton Hewitt byl uveden do Síně slávy

Zdroj fotky: Getty Images

Raketu pověsil na hřebík v roce 2016, až nyní se však dostal slavnostního uvedení do Síně slávy. Lleyton Hewitt byl nejmladším hráčem, který se stal světovou jedničkou, nyní je 263. členem Mezinárodní tenisové síně slávy.

Jednačtyřicetiletý Australan se konečně dočkal. Do Síně slávy měl být uveden už v uplynulém roce, kvůli koronavirovým restrikcím si však musel na slavnostní ceremoniál počkat. „Myslím, že mi ten rok navíc přišel vhod, konečně jsem našel správná slova,“ uvedl majitel dvou grandslamových vavřínů.

Rodák z Adelaide je 34. Australanem, který je do Mezinárodní tenisové síně slávy uveden. Nutno dodat, že zcela zaslouženě. Kromě dvou grandslamových trofejí má ve sbírce i pohár pro vítěze Turnaje mistrů. Hewitt byl i zkušeným deblistou, vyhrál grandslamovou trofej na US Open 2000 společně s Maxem Mirnijem. V mixu se na Wimbledon 2000 spojil s Kim Clijsterovou, společně došli až do finále.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený ATP Tour (@atptour)

Poslední vítězný turnaj zaznamenal v roce 2014, když opanoval podnik v Newportu. Právě v americkém městě sídlí Síň slávy bílého sportu.

„Když se podívám zpět na svou kariéru, bylo do ní zapojeno tolik lidí. Kdyby tu nebyli, neměl bych takové výsledky, jaké jsem měl. Všichni lidi kolem mě podporovali a pomáhali mi. Každý den, mnoho let,“ poděkoval svým nejbližším během slavnostního obřadu.

„Měl jsem veliké štěstí, že jsem mohl hrát proti hráčům několika generací. Nastupoval jsem proti svým hrdinům, k nimž jsem vzhlížel, jako byli Andre Agassi a Pete Sampras. A pak proti třem nejlepším hráčům všech dob Rafaelu Nadalovi, Rogeru Federerovi a Novaku Djokovičovi,“ vzkázal na adresu svých bývalých soupeřů.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full