Jiří Lehečka se porve o hlavní soutěž v Halle

Zdroj fotky: Getty Images

Po brzkém konci na Roland Garros už Jiří Lehečka střádá plány na travnatou část sezony. Zahrát by si měl na prestižním turnaji v sousedním Německu, kde se pokusí probít do hlavní soutěže přes velmi našlapanou kvalifikaci.

Za poslední měsíc a půl padl s Davidem Goffinem už podruhé. Dvacetiletý Čech se letos prokousává do turnajů především skrz kvalifikace. Nejúspěšnější pouť předvedl v nizozemském Rotterdamu, kde jej až v semifinále zastavil Stefanos Tsitsipas. Na antuce se v letošním roce probojoval do finále challengeru. V rakouském Mauthausenu však padl s domácím Rodionovem. Jinak na drcených cihlách příliš nezářil.

Následující program rodáka z Mladé Boleslavi? Bude si chtít spravit chuť na domácím podniku v Prostějově. Následně se přesune na západ, kde ho čeká travnatý turnaj ve Stuttgartu a po něm bude pospíchat na pětistovku do Halle.

Na německém turnaji se pokusí probojovat z velmi kvalitně obsazené kvalifikace. Z ní je zatím známo deset z šestnácti jmen. Nechybí například domácí miláčkové Oscar Otte a Dominik Koepfer. Nejvýše nasazeným v kvalifikaci bude francouzský tenista Benjamin Bonzi. V pavouku najdeme další dva hráče ze země galského kohouta, do Německa dorazí Arthur Rinderknech a Benoit Paire. Ze zvučných jmen okusí kvalifikační boje i Maxime Cressy, Joao Sousa či Jordan Thompson. Dvoukolová kvalifikace je na programu od 11. června.

Zajímavá jména přivítá turnaj v Halle i v hlavní soutěži. Pokud nedojde k odhlášením na poslední chvíli, tak němečtí fanoušci uvidí jako nasazenou jedničku Daniila Medveděva. Na druhém konci zápasového pavouka se objeví domácí Alexander Zverev. Mezi osmičkou nasazených figuruje i loňský finalista Andrej Rubljov či Stefanos Tsitsipas. Nechybí ani obhájce titulu Ugo Humbert či vycházející hvězdička Holger Rune. Hlavní část turnaje začíná v pondělí 13. června.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full