Elena Rybakina vyřadila Igu Swiatek, čtvrtfinále bude bez nejvýše postavených hráčů

Zdroj fotky: Getty Images

Dnešní den na Australian Open odstartovalo jedno velké překvapení. Vítězka Wimbledonu Elena Rybakina vyřadila ze hry světovou jedničku Igu Swiatek. Do čtvrtfinále Australian Open tím pádem nepostoupil ani jeden z nejvýše postavených hráčů.

Světová jednička v turnaji končí

Velkým lákadlem dnešního programu byl zápas dvou loňských grandslamových šampionek. Elena Rybakina se v aréně Roda Lavera utkala s Igou Swiatek. Polka byla sice favoritkou zápasu, ale ten se neodehrál podle jejich představ.

Kazaška se hned na začátku utkání dostala do vedení 2-0. Iga vzápětí ale srovnala stav prvního setu na 2-2. V sedmé hře se jí ale nezadařilo a o servis přišla i podruhé. Elena Rybakina následně dovedla první sadu do vítězného konce.

Druhou sadu začala lépe Polka, která prolomila podání soupeřky hned na začátku a dostala se do vedení 3-0. Wimbledonská vítězka se nenechala zlomit. Vedení světové jedničky smazala a druhou sadu otočila ve svůj prospěch. Kazaška zvítězila po setech 6-4, 6-4 a postoupila do svého prvního čtvrtfinále na Australian Open.

"Myslím, že když hrajete proti světové jedničce, tak opravdu nemáte co ztratit. Věděla jsem, že pokud chci uspět, tak musím být od začátku velmi agresivní a to naštěstí vycházelo," řekla po výhře Elena Rybakina.

"Cítila jsem, že dnes nemám z čeho brát, abych ještě více bojovala. Udělala jsem krok zpět v tom, jak přistupuji k turnajům. Zkusím se teď více uklidnit. Cítila jsem na sobě tlak. Na to bych se měla v příštích týdnech soustředit," smutnila Iga Swiatek.

Čtvrtfinále bez nejvýše postavených hráčů 

Vypadnutí Igy Swiatek ve 4. kole znamená jediné. Poprvé v open éře se do čtvrtfinále grandslamu nedostali první dva nasazení v ženské ani mužské části pavouka. Jako první opustil turnaj ve druhém kole Rafael Nadal, který prohrál s Mackenzie McDonaldem. Den poté, ve stejné fázi turnaje, prohráli druzí nasazení Casper Ruud a Ons Jabeur. Dnes je doplnila Iga Swiatek.

Nejvýše postavení hráči, kteří stále figurují v pavouku jsou třetí nasazení. Jessica Pegula dnes postoupila do čtvrtfinále po výhře nad Barborou Krejčíkovou. Blízko k postupu má i Stefanos Tsitsipas, který vede nad Jannikem Sinnerem 2-1 na sety.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full