Lepčenková zná svůj trest za doping, jak dlouho bude bez tenisu?

Zdroj fotky: Getty Images/WTA

Americká tenistka Varvara Lepčenková obdržela od Mezinárodní tenisové federace čtyřletý zákaz činnosti. Její právník však již informoval, že se hráčka bude odvolávat k Mezinárodní sportovní arbitráži, trest se tak může ještě změnit.

Tenistka s uzbeckými kořeny byla pozitivně testována na přítomnost metabolitů adrafinilu a modafinilu na červencovém turnaji v Budapešti. Poté však startovala na dalších třech turnajích včetně podniku v Charlestonu, kde získala svůj premiérový titul na okruhu WTA. Až poté zakročila tenisová federace a americkou hráčku provizorně suspendovala, tenistka tak nemohla hrát.


Videokonference s pětatřicetiletou tenistkou proběhla již v polovině února. Podle nezávislého soudu se jí nepodařilo jednoznačně prokázat, že užití zakázané látky bylo neúmyslné. Soud tedy Lepčenkové zakázal činnost na čtyři roky, tento zákaz bude platit až do srpna 2025, kdy bude hráčce 39 let.

Hráčka, která v minulosti dokonce pronikla do elitní dvacítky světového žebříčku, měla problémy s dopingem již v minulosti. V roce 2016 měla pozitivní test na meldonium. V této kauze však nakonec uspěla s obhajobou, že tablety se zakázanou látkou přestala brát ještě před zařazením meldonia na seznam zakázaných látek. Obvinění byla tedy zbavena.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full