Linda Nosková udolala Azarenku, v Adelaide postoupila do semifinále

Zdroj fotky: Getty Images

Můžeme s jistotou říct, že Linda Nosková má z českých hráček zatím nejlepší start do sezóny. Na turnaji v Adelaide v prvním kole zaznamenala první vítězství nad hráčkou TOP 10. Dnes v noci vyřadila bývalou světovou jedničku a postoupila do největšího semifinále kariéry.

Úspěšná kvalifikace a první výhra nad hráčkou TOP 10

Linda Nosková svou pouť zahájila již v kvalifikaci. Tam ve třech sadách udolala Annu Kalinskayu a následně Annu Potapovou. Po dvou zápasech tak slavila postup do hlavní soutěže. Los mladé Češce za soupeřku do prvního kola určil světovou osmičku Dariu Kasatkinu. Ani té se ale Linda nezalekla a porazila ji po setech 6-3, 6-7, 6-3. Následně v osmifinále zvládla utkání s další kvalifikantkou Claire Liu.

Noskovou nezastavila ani dvojnásobná vítězka Australian Open

Její dnešní a čtvrtfinálovou soupeřkou byla bývalá světová jednička Victoria Azarenka. Obě hráčky na začátku zápasu přišly o servis. Další ztrátu podání v sedmé hře zaznamenala Linda Nosková. I tentokrát si jej ale dokázala vzít zpět. Vyhrála tři hry v řadě a nakonec první set vyhrála.

Ve druhém setu měla nakročeno k vítězství, když se dostala do vedení 4-2. Azarenka ale nepřestala bojovat. Skóre srovnala a o druhé sadě rozhodoval tiebreak. Zkrácenou hru nakonec získala Azarenka poměrem 7-3. O vítězce tak musela rozhodnout třetí sada.

Třetí dějství bylo vyrovnané jako to druhé. Hráčky předváděly skvělý tenis. Jako první prolomila podání soupeřky Nosková, která šla za stavu 5-4 servírovat na vítězství. To se bohužel nepodařilo. Azarenka se dostala do vedení 6-5 a ve dvanácté hře se dokonce dostala k matchballu. Linda jej ale odvrátila a opět hráčky opět musely odehrát zkrácenou hru. Tentokrát byla tou šťastnější Nosková, která nakonec vyhrála po setech 6-4, 6-7, 7-6.

Největší semifinále kariéry

Pro Noskovou je to zatím největší úspěch v její dosavadní kariéře mezi dospělými. Semifinále si na okruhu WTA zahraje podruhé. Premiéru zažila minulý rok v Praze, kde nestačila na Marii Bouzkovou. Nyní její soupeřkou bude první nasazená Ons Jabeur. Pro Lindu bude toto utkání velkou zkouškou. Přejeme hodně štěstí.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full