Livesport Prague Open bez účasti ruských a běloruských tenistek

Zdroj fotky: Pavel Lebeda

Inspektorát cizinecké policie včera na hlavním letišti v Praze zastavil první ruskou tenistku, která mířila na tenisový turnaj Livesport Prague Open konající se na Spartě. Organizátoři turnaje proto kontaktovali zbylé účastnice s ruským a běloruským pasem a sdělili jim, že nemají jezdit do Prahy.

"Šlo o první z účastnic turnaje, která do Česka přicestovala s ruským pasem. V tuto chvíli již není na území České republiky," uvedl ředitel turnaje Miroslav Malý.

Na webových stránkách Livesport Prague Open se nachází seznam hráček ze začátku července, které se přihlásily do hlavní soutěže. Patří mezi ně Běloruska Aljaksandra Sasnovičová a Ruska Jevgenija Rodinová. Druhá ze zmíněných se kvůli zranění odhlásila již dříve z hlavní soutěže. Ve kvalifikace dvouhry však figurují další jména tenistek, které budou muset organizátoři informovat. Turnaje Livesport Prague Open se měly zúčastnit Rusky Diana Šnajderová, Polina Kuděrmětovová a Erika Andrejevová.

"Neprodleně jsme o nastalé situaci prostřednictvím WTA informovali všechny ostatní účastnice turnaje s ruským či běloruským občanstvím. Bylo jim sděleno, aby na nadcházející turnaj necestovaly. Nepředpokládáme, že se za této situace nadcházejícího turnaje zúčastní jakákoli hráčka s ruským či běloruským občanstvím," uvedl ředitel turnaje Miroslav Malý.

Vláda v červnu tohoto roku kvůli ruské invazi na Ukrajinu schválila zákaz startu ruských a běloruských sportovců na našem území. Běloruská republika není ve válce na Ukrajinu aktivní, ale umožnila Rusku podniknout útoky ze svého území.

Zastoupení českých tenistek na turnaji

V listině hlavní soutěže Livesport Prague Open byly na začátku července přihlášeny Barbora Krejčíková, Marie Bouzková, Barbora Strýcová a Linda Nosková. Nasazená jednička Barbora Krejčíková se musela kvůli nedoléčenému zranění kotníku odhlásit z turnaje.

"Moc mě to mrzí, na turnaj jsem se extrémně těšila. V Česku hraji párkrát ročně a jsem ráda, když můžu hrát před českým publikem a cítit podporu," řekla Krejčíková.

Nakonec tedy bude nasazenou jedničkou Marie Bouzková, která bude obhajovat titul. Další nasazenou je tedy Linda Nosková a loučící se Barbora Strýcová. Díky divoké kartě se turnaje zúčastní Lucie Havlíčková a Barbora Palicová.

Zdroj článku: Livesport
Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full