Londýn se těší na tenisový svátek

Zdroj fotky: Getty Images

Koncem této tenisové sezóny se uskuteční již pátý ročník exhibičního turnaje Laver Cup. Hrát se bude poslední zářijový víkend roku 2022 a na pořadatelství se těší hlavní město Velké Británie – Londýn. Tým Světa, kterému se každoročně zatím příliš nedaří, odtajnil první tři jména, která se na exhibici představí.

Dočká se tým Světa konečně vítězství?

Letošní ročník je v pořadí pátým. V těch předešlých se pokaždé radoval tým Evropy. Naposledy tomu tak bylo loni v americkém Bostonu.  Tým sestavený z hvězd světové extratřídy jako je například Daniil Medveděv či Stefanos Tsitsipas se zaslouženě radoval, když zvítězil poměrem 14:1. Jediný bod celku Světa získala ve čtyřhře dvojice John Isner a Denis Shapovalov.

Právě poslední ročník se týmu světa věřilo nejvíce, však v nominaci figurovala jména jako Felix Auger-Aliassime, Denis Shapovalov či Nick Kyrgios, o kterém je známo, že se mu tento druh soutěže velice líbí a vyhledává ho.

Tým Světa odtajnil první tři jména

Kapitán John McEnroe oznámil první tři jména, která se za tým Světa v Londýně představí. Těšit se můžeme na pravidelné účastníky Laver Cupu Felixe Augera-Aliassima z Kanady a také Diega Schwartzmana z Argentiny. Tyto dva hráče doplňuje Američan Taylor Fritz.

Tyto hráči se tak v případě, že budou zdraví, představí v Londýně. Zajímavé také bude sledovat, kdo je doplní. Je obecně známo, že kapitán John McEnroe si libuje v nominacích Nicka Kyrgiose či Johna Isnera. Právě tito dva hráči jsou také pravidelnými účastníky.

Tým Světa bude chtít jistě prolomit dlouhé čekání na triumf. Ten však zatím dýchá týmu Evropy na záda pouze z velké dálky, jelikož tým ze starého kontinentu je vždy o krok napřed a zbytku světa nedává moc šancí.

Jak moc se těšíte na Laver Cup a bude mít tým Světa šanci na úspěch?

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full