Loučení s Wimbledonem jak se patří, Barbora Strýcová si podruhé a naposledy zahraje finále

Zdroj fotky: Getty Images

Barbora Strýcová letos naposledy startuje na svém oblíbeném Wimbledonu. Ve dvouhře sice skončila již ve 2. kole, ale s parťačkou Su-Wei Hsieh se jí daří. Česko-taiwanská dvojice postoupila do druhého wimbledonského finále a naposledy na tomto turnaji společně zabojují o trofej.

Postup do finále při poslední účasti

Barbora Strýcová se po porodu vrátila na okruh WTA, aby se definitivně rozloučila se svou tenisovou kariérou. Po turnajích v Madridu a Římě se přesunula na trávu, kde svou pozornost směřovala hlavně na svůj oblíbený Wimbledon.

Češka si při své poslední účasti na tomto grandslamu zahrála také dvouhru. Tam se po výhře nad Marynou Zanevskou dostala do 2. kola, kde ji zastavila Magda Linette. Svou poslední pouť Wimbledonem ve čtyřhře si ale užívá. S parťačkou Su-Wei Hsieh vyřadily například třinácté nasazené duo Kato/Sutjiadi nebo vítězky berlínského turnaje Garcia/Stefani.

Dnes odehrály semifinále proti česko-španělské dvojici Bouzková/Sorribes Tormo. Vítězky z roku 2019 se hned na začátku dostaly do vedení 3-0. Soupeřky si ale ztracené podání vzaly zpět a srovnaly stav. I tak úvodní sadu získala Barbora Strýcová se Su-Wei Hsieh. Ty pokračovaly v dominantním výkonu i ve druhém dějství. Ztratily jedinou hru a zvítězily po setech 6-4, 6-1.

Třetí společné finále

Barbora Strýcová postoupila společně se Su-Wei Hsieh do grandslamového finále potřetí. Poprvé v roce 2019 ve Wimbledonu dokázaly zvítězit. Na Australian Open v roce 2020 naopak prohrály.

V neděli budou mít šanci vylepšit si vyrovnanou bilanci ve finálových zápasech na grandslamu. Nebude to ale nic jednoduchého. Jejich soupeřkami bude třetí nasazená dvojice Hunter/Mertens. Zajímavostí je, že Su-Wei Hsieh s Mertens v roce 2021 Wimbledon vyhrála. Bude to tak souboj mezi bývalými spoluhráčkami.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full