Macháč zvítězil v Nur-Sultanu

Po Petře Kvitové v Kataru se vítězství na turnaji dočkal minulý týden i Tomáš Macháč. Ten si podmanil druhý turnaj kategorie ATP Challenger 125 v kazašském Nur-Sultanu. Pro Tomáše je to zatím největší titul kariéry.

Po australské části Tour se Tomáš přesunul do Kazachstánu na dva turnaje kategorie ATP Challenger 125. Na prvním turnaji se dostal do čtvrtfinále. Za výsledek se ale nemusí stydět. V prvním kole vyřadil ve třech setech druhého nasazeného Donskoye a ve čtvrtfinále prohrál s Rakušanem Rodionovem.

Druhý turnaj v Nur-Sultanu opanoval. Cesta k titulu rozhodně nebyla jednoduchá. Až na finálový zápas hrál pokaždé proti výše nasazeným hráčům. Postupně vyřadil Laaksonena a McDonalda ve dvou setech. Ve čtvrtfinále si Tomáš vyšlápl na prvního nasazeného Kwon Soonwooa opět ve dvou setech. Dosáhl tak na první výhru nad hráčem Top 100. V semifinále a ve finále musel podstoupit dva třísetové zápasy. Vyřadil Gunneswarana a Offnera. Po finálové výhře mohl slavit největší vítězství kariéry. V novém vydání žebříčku se Macháč posunul na 137. pozici, což bude jeho nové kariérní maximum.

A co o svém výkonu říká sám Tomáš Macháč? To se dozvíte v následujícím krátkém rozhovoru pro Tiebreak:

Tome, nejdříve bych ti chtěl pogratulovat k titulu. Je to zatím zřejmě tvůj největší úspěch. Jak tento titul zatím prožíváš?

Děkuju. Moc si to užívám, je to skvělý moment.

V Kazachstánu si navázal na skvělé tažení z Austrálie. Jak moc se tvrdý povrch lišil od australského?

No, můžu říct, že to bylo podobné. Jen míče byly jiné.

Celkově si v Nur-Sultanu odehrál dva turnaje. Na prvním jsi vypadl ve čtvrtfinále, ale vyřadil jsi druhého nasazeného. Byl si s výsledkem i tak spokojený?

Celkem ano. Porazil jsem dva těžké hráče.

Druhý turnaj si vyhrál. Který zápas byl pro tebe nejtěžší?

Všechny zápasy byly těžké, ale finále je finále.

Na cestě za titulem jsi poprvé porazil hráče Top 100. Jak moc si této výhry ceníš?

No upřímně jsem nepřemýšlel nad tím, že to byl hráč Top 100. Ty zápasy jsou všechny těžké a musím se soustředit na každý z nich.

Je v dnešní době lepší, když se na jednom místě odehraje více turnajů? V souvislosti s opatřeními, která ve světě panují?

Rozhodně ano. Ulehčuje nám to cestování.

Díky zisku titulu se posuneš na 137. pozici v žebříčku ATP. Je šance že tě v bližší době uvidíme na ATP turnaji? Ať už v kvalifikaci nebo v hlavní soutěži?

Uvidíme, jaké budou  možnosti. V této době je těžké cokoliv plánovat.

Na kterém turnaji se na tebe můžeme těšit příště? 

Teď poletím na challenger do Lugana.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Tomas Machac (@tomas_machac)

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full