Maja Chwalinská překonala deprese, proti Siniakové si připsala první výhru na grandslamu

Zdroj fotky: Getty Images

Polská tenistka se po loňských neúspěších rozhodla dát pauzu od tenisu. Několik měsíců se potýkala s depresemi, nyní se na okruh vrací zpět. V prvním kole londýnského grandslamu vyřadila Kateřinu Siniakovou.

Mladá hráčka začala s depresemi bojovat už mnohem dříve než tenisovou kariéru přerušila. „V roce 2019 jsem se začala cítit špatně.“ Tehdy jí bylo pouze osmnáct let. „Nejdříve jsem se necítila dobře na kurtu. Poté jsem se cítila zle i mimo kurt, až jsem se dostávala do depresí. Něco, co mě moc naplňovalo, bylo najednou příčinou problému. Tenis jsem si spojila s tlakem, stresem a pláčem,“ rozpovídala se o celé situaci s odstupem.

Nakonec si Chwalinská dala pauzu po kvalifikaci na loňský Wimbledon. „Dosáhla jsem bodu, kdy nejsem schopná se koncentrovat na trénink,“ stálo tehdy v jejím prohlášení. Do tenisového kolotoče se vrátila o čtyři měsíce později. Na své cestě zpět vyhrála dva turnaje na okruhu ITF včetně květnového turnaje v Praze.

Na letošním Wimbledonu se probila přes těžkou kvalifikaci. V jejím finále šokovala zkušenou Američanku Coco Vandewegheovou po třísetové bitvě. Po jejím první úspěšné kvalifikaci zářila štěstím. „Nemám slov! Mým letošním cílem bylo se vůbec dostat do kvalifikace, takže je skvělé, jak to zde na Wimbledonu vyšlo,“ rozplývala se nad svým úspěchem.

Na úspěšnou kvalifikaci navázala i vítězstvím v prvním kole. Kateřinu Siniakovou smetla ve dvou setech. Přitom v tom prvním neměla slitování a nadělila jí kanára. Druhý rozhodla velmi těsná koncovka a brejk v posledním gemu. Češku tedy porazila poměrem 6:0, 7:5. Ve druhém kole na ni bude čekat mnohem těžší oříšek, osmadvacátá nasazená Alison Riskeová.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full