Maria Sakkari se po sérii finálových porážek v Guadalajaře dočkala druhého titulu

Maria Sakkari neprožívala ideální období. Po brzké prohře na US Open si dala od tenisu několik dní pauzu. Tento týden v oblíbené Guadalajaře předváděla skvělý tenis. Během celého turnaje neztratila ani set a získala svůj první titul kategorie Masters 1000.

Řecká tenistka prolomila sérii finálových porážek

Maria Sakkari neprožívala jednoduchou sezónu. Nejlepší výsledek řecká tenistka zaznamenala na turnaji ve Washingtonu, kde prohrála ve finále s Coco Gauff. Na třech letošních grandslamech skončila hned v 1. kole. Po US Open se na tiskové konferenci kvůli špatným výsledkům dokonce rozplakala.

Náladu si zlepšila tento týden na turnaji V Guadalajaře, kde plnila roli třetí nasazené a obhajovala loňské finále. I tento rok se v Mexiku představila v dobré formě. Postupně bez ztráty setu porazila Hunter, Giorgi, Arango a Garciu a opět dostala šanci zabojovat o titul.

Ve svém druhém finále v mexické metropoli se utkala s Caroline Doheline. Aktuálně 111. hráčka světa ale na Sakkari nestačila. Řekyně vyhrála poměrem 7-5, 6-3 a získala první titul kategorie WTA Masters 1000.

"Vyslechli jsme si tolik špatných věcí. Že nikdy nezískám titul, že jsem hráčka z první světové pětky, která vyhrála jen jeden turnaj. Bylo pro mě těžké tohle překonat a jsem šťastná, že se mi to tento týden povedlo," řekla po utkání šťastná vítězka.

První titul po čtyřech letech

Maria Sakkari v Guadalajaře získala teprve svůj druhý titul z okruhu WTA. Poprvé se z triumfu radovala v roce 2019 na turnaji v Rabatu, kde ve třech setech porazila Johannu Kontu. Následovala série šesti porážek ve finálových zápasech, kterou prolomila až nyní v Mexiku.

V žebříčku se díky zisku titulu posunula o tři příčky na šestou pozici. Velký posun zaznamenala také v WTA Race, kde se posunula o sedm příček. Z aktuální deváté pozice tak má šanci zabojovat o postup na Turnaj mistryň v Cancunu.