Maria Sharapova zavítala na Centrální kurt, oslavila 20. výročí jejího triumfu ve Wimbledonu

Zdroj fotky: Getty Images

Její vítězství ve Wimbledonu se zapsalo do historie. Maria Sharapova jako sedmnáctiletá dokráčela v All England Clubu ke svému prvnímu grandslamovému titulu po výhře nad Serenou Williams. Dnes, tedy přesně po dvaceti letech, usedla jako čestný host v královské lóži na Centrálním kurtu.

Po dvaceti letech zpět na místě činu 

Maria Sharapova již před pár dny sdílela na sociálních sítích fotografie, kde areálem Wimbledonu provádí svého synka. Dnes se jí dostalo velké cti a byla pozvána sledovat program letošního ročníku do královské lóže na Centrálním kurtu. Pozvání navíc přišlo přesně dvacet let od jejího legendárního triumfu v All England Clubu.

Vítězství Sharapove ve Wimbledonu se zapsalo do historie. Tehdy sedmnáctiletá Maria vstupovala do Wimbledonu jako třináctá nasazená. Turnajovým pavoukem procházela poměrně hladce. V semifinále vyřadila ve třech setech Lindsay Davenport a postoupila do prvního grandslamového finále.

O mísu Venus Rosewater se utkala s první nasazenou a obhájkyní titulu Serenou Williams. Sedmnáctiletá Sharapova ale předvedla famózní výkon. Američanku porazila poměrem 6-1, 6-4 a získala první grandslamovou trofej. Stala se tak čtvrtou nejmladší grandslamovou vítězkou v historii.

Během své kariéry získala Maria Sharapova další čtyři tituly z podniků velké čtyřky. Wimbledon ale podruhé ovládnout nedokázala. Jedinou další šanci měla v roce 2011, kde ji však senzačně zastavila Petra Kvitová.

 

Loňský semifinalista musel zabojovat

Na Centrálním kurtu ve Wimbledonu sledovala Sharapova zápas svého krajana Daniila Medveděva. Semifinalista z roku 2023 měl plné ruce práce. Jeho soupeřem ve 2. kole byl Alexandre Muller, který mimo jiné letos v Římě vyřadil Andreye Rubleva.

Francouzský tenista začal velmi dobře. Po odvrácení jednoho setballu získal první sadu v tiebreaku a ve druhé se dostal do vedení 3-0. Medveděv dokázal srovnat a nakonec vyhrál druhé dějství taktéž ve zkrácené hře. Následující dva sety už měl favorit utkání poměrně pod kontrolou a zvítězil poměrem 6-7, 7-6, 6-4, 7-5.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full