Marie Bouzková si v Cincinnati vyšlápla na vítězku z Montrealu

Zdroj fotky: Getty Images

Hned tři Češky si letos zahrají čtvrtfinále turnaje v Cincinnati. Marie Bouzková se navíc postarala o velké překvapení, když deklasovala světovou trojku a montrealskou vítězku Jessicu Pegulu. Dál jde i Muchová s Vondroušovou.

Vítězka z Montrealu v Cincinnati dohrála

Marie Bouzková se v Cincinnati prezentuje velmi dobrými výsledky a zaslouženě postupuje turnajem dál. Na úvod si v prvním kole poradila s Rumunkou Begu, kterou porazila po setech 6-2, 6-2. Následně zvládla i třísetovou bitvu s Elise Mertens a postoupila do osmifinále.

Tam na ni čekala těžká překážka v podobě světové trojky a vítězky Masters v Montrealu Jessicy Peguly. Bouzková se ale Američanky nezalekla a předváděla sebevědomý výkon. Hned v úvodu si vytvořila vedení 4-0. Pegula si dokázala jedno ztracené podání vzít zpět, ale i tak první sadu prohrála. Ve druhém setu nedostala vůbec žádnou šanci. Marie Bouzková vyhrála poměrem 6-4, 6-0 a postoupila do čtvrtfinále.

Postupuje také Muchová a Vondroušová

Již nyní je jisté, že do semifinále se v Cincinnati podívá minimálně jedna Češka. Soupeřkou Marie Bouzkové v boji o postup totiž bude Karolína Muchová. Finalistka Roland Garros zvládla třetí třísetový zápas v řadě a letos podruhé vyřadila Marii Sakkari. Tentokrát po setech 6-3, 2-6, 6-3.

Poslední českou postupující je Markéta Vondroušová. Wimbledonská vítězka svedla souboj o postup se Sloane Stephens, která vyřadila obhájkyni titulu Caroline Garciu. První set Markéta získala po využití až pátého setballu. Ve druhé sadě prolomila podání soupeřky celkem dvakrát a zvítězila po výsledku 7-5, 6-3.

V osmifinále bohužel končí cesta Lindy Noskové. Přemožitelka Liudmily Samsonové a Petry Kvitové skončila na raketě Coco Gauff. Američanka ji porazila 6-4, 6-0.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full