Markéta Vondroušová je zpět, získala první titul po pěti letech

Zdroj fotky: Richard Dawson Photography

Od května nehrála kvůli zranění. Včera Markéta Vondroušová ovládla hned druhý turnaj po návratu. Tohoto úspěchu dosáhla v britském Shrewsbury, kde se zúčastnila turnaje ITF W100. Dostane se díky zisku titulu do akce během Billie Jean King Cupu?

Do finále přes nasazenou jedničku

Markéta Vondroušová se na kurtech představila naposledy ve Stuttgartu, kde ji vyřadila Ons Jabeur. Před dvěma týdny se vrátila do akce na turnaji ve francouzském Poitiers. Tam ale jako pátá nasazená skončila překvapivě hned v prvním kole. Ve dvou setech ji porazila Běloruska Hatouka.

Tentokrát si ale zlepšila náladu. Minulý týden plnila roli osmé nasazené na turnaji v britském Shrewsbury. Do turnaje vstoupila zcela jiným způsobem než ve Francii. V prvních dvou zápasech neztratila ani set a postoupila do čtvrtfinále. Tam se utkala s krajankou Barborou Palicovou. Ta v osmifinále překvapivě vyřadila Karolínu Muchovou. Ani Markéta to proti mladé Češce neměla jednoduché. Nakonec ji ale porazila po setech 4-6, 6-4, 6-1.

Soupeřkou Vondroušové v semifinále byla první nasazená a 49. hráčka světa, Anhelina Kalinina. První sada byla napínavá. Markéta musela odvracet dva setbally. Nakonec ji získala v tiebreaku. O druhé rozhodla hned první hra na servisu Ukrajinky. Češka si výhodu breaku pohlídala a nakonec vyhrála po setech 7-6, 6-3.

První titul po pěti letech

Ve finále se poprvé v kariéře utkala s Evou Lys. Dvacetiletá Němka rozhodně nebyla jednoduchou soupeřkou. Finále proti Markétě bylo její druhé v řadě. V půlce října vyhrála ITF turnaj v Trnavě. Vondroušová ale ukázala nervy z oceli. V prvním setu prohrávala 1-4 a musela odvrátit čtyři setbally. Průběh ale otočila a první sadu vyhrála. Ve druhém dějství dominovala a nakonec vyhrála poměrem 7-5, 6-2.

Markéta Vondroušová se díky tomuto titulu posune zpět do TOP 100. Z 121. místa poskočí o 22 příček na 99. Je to také první singlový titul od roku 2017. Po nevydařeném prvním turnaji ve Francii je to velký úspěch. Je tak větší pravděpodobnost, že ji uvidíme v akci během Billie Jean King Cupu.

Trofej se jí podařilo získat i v deblu. Vondroušová spojila síly s kamarádkou Miriam Kolodziejovou. Pro českou dvojici je to druhý titul v řadě. Nejdříve dokázaly opanovat turnaj ve francouzském Poitiers a nyní i v Shrewsbury. Během obou akcí neztratily ani set a pokaždé ve finálových zápasech porazily dvojici Voráčová/Ponchet.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full