Markéta Vondroušová ovládla české derby a ve Wimbledonu si zahraje čtvrtfinále

Zdroj fotky: Getty Images

Dnešní program hracího dne nabízel jeden zajímavý zápas pro české fanoušky. Markéta Vondroušová se v českém derby s utkala s Marií Bouzkovou o postup do čtvrtfinále. Dramatický zápas nakonec ovládla bývalá finalistka Roland Garros.

První wimbledonské čtvrtfinále

Oči českých tenisových fanoušků se na začátku dnešního wimbledonského programu upínali na kurt číslo 2. Tam totiž o postup do čtvrtfinále proti sobě nastoupila Markéta Vondroušová s Marií Bouzkovou.

Utkání začalo lépe pro loňskou čtvrtfinalistku. Ta se dostala do vedení 5-1 a první sadu nakonec získala za třicet šest minut. Markéta se ale postupně zlepšovala. Jako první ve druhé sadě prolomila podání soupeřky. Bouzková sice srovnala, ale o servis vzápětí opět přišla a rodačka ze Sokolova získala druhé dějství. Rozhodující sada byla vyrovnaná do stavu 3-3. Markéta Vondroušová poté dvakrát prolomila servis Marie a zvítězila po setech 2-6, 6-4, 6-3.

"Utkání bylo extrémně náročné po všech stránkách, takže se mi ulevilo. Maruška hrála skvěle. Nedala mi nic zadarmo, bylo to fakt maso. V prvním setu jsem málo chodila na síť. Zezadu se to s ní skoro nedalo, hrozně mě mlela. Musela jsem být víc aktivní a chodit dohrávat body na síť," zhodnotila Markéta.

Vondroušová si poprvé v kariéře zahraje čtvrtfinále ve Wimbledonu. Dosud bylo jejím nejlepším výsledkem na tomto turnaji 2. kolo.

"Je to neskutečné. Kdyby mi to někdo řekl před turnajem, odpovím mu, že se zbláznil. I kvůli tomu, jak jsem tady hrála v předchozích letech. Vůbec jsem to nečekala."

O místo v semifinále se utká s Jessicou Pegulou. Světová čtyřka postoupila po dvousetové výhře nad Ukrajinkou Tsurenko. Do této fáze Wimbledonu se taktéž probojovala poprvé v kariéře.

Bouzková si zlepšila náladu ve čtyřhře

Poražená Marie Bouzková se letos účastní také čtyřhry po boku své kamarádky Sary Sorribes Tormo. Dnes po dohraném osmifinále dvouhry nastoupily k zápasu 1. kola čtyřhry, které bylo opožděno kvůli dešti z předchozích dnů. Česko-španělská dvojice porazila duo Nosková/Wang po setech 6-4, 6-4 a zítra si zahrají o postup do osmifinále.

Markétu Vondroušovou zápas 2. kola čtyřhry čeká také zítra. S Miriam Kolodziejovou vyzvou 15. nasazenou dvojici Kostyuk/Ruse.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full