Max Wenders dostal zákaz činnosti kvůli ovlivňování zápasů

Zdroj fotky: Getty Images

Ovlivňování zápasů je ve světě tenisu velmi vážná věc a bývá mnohdy potrestána. Této činnosti se jako poslední účastnil trenér Max Wenders. Jaký trest za tyto aktivity obdržel bývalý trenér Demi Shuurs?

Tenis bude Wenders sledovat maximálně v televizi 

Mezinárodní agentura pro integritu tenisu uvedla, že nizozemský tenisový trenér Max Wenders dostal na 12 let zákaz provozování tohoto sportu kvůli ovlivňování zápasů. Wenders přiznal „mnohonásobné obvinění z manipulace s výsledky zápasů.“ Dále zničil důkazy a neoznámil korupční přístup.

Jedno z obvinění proti Wendersovi spadá pod pravidlo, které zakazuje lidem zapleteným do tenisu „přímo či nepřímo usnadnit kterémukoli hráči, aby v žádném případě nevyužil své nejlepší úsilí.“ ITIA neuvedla, kdy k údajnému jednání došlo. Také nejmenovala žádné hráče.

Nizozemec dostal zákaz a pokutu 12 000 dolarů na slyšení v dubnu 2021. Sankce byly zveřejněny až nyní od Wendersova právního týmu. Do roku 2033 se nesmí zúčastnit žádného tenisového turnaje organizovaného hlavními řídícími orgány tohoto sportu. 

Jak rozhodnutí Nizozemec okomentoval? 

"Jsem tímto rozhodnutím nesmírně zklamán. Vyjádření ITIA k němu obsahuje řadu nepřesností. O jejich nápravu jsem žádal. V tuto chvíli nemohu vzhledem k pokračování této záležitosti více komentovat. Chtěl bych zejména objasnit, že jsem nebyl potrestán za napravování zápasů. Rozhodnutí se týká událostí z konce roku 2018 a 2019."

Wenders byl trenérem deblové specialistky Demi Schuurs. Byl po jejím boku, když společně s Ashleigh Barty vyhrála turnaje v Římě a v Montrealu. Dále byl také trenérem a přítelem Sofie Kenin.Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full