Medvedev má šanci stát se světovou jedničkou

Druhý nasazený hráč letošního Roland Garros Daniil Medvedev letos vyhrál vůbec poprvé zápas na pařížském grandslamu. Nezůstal ale pouze u jedné výhry. Včera dokázal postoupit do čtvrtfinále a má šanci stát se po turnaji světovou jedničkou.

Včera Medvedev postoupil do svého prvního pařížského čtvrtfinále. Úplně první výhry na tomto turnaji se dočkal minulé pondělí, když porazil Alexandera Bublika ve třech setech. Ve druhém kole si po ztrátě prvního setu poradil s Tommym Paulem. Následně porazil bez ztráty setu Američana Reilyho Opelku a Cristiana Garina z Chile. Ve čtvrtfinále jej čeká bitva se Stefanosem Tsitsipasem, který je první v pořadí na postup na Turnaj mistrů.

Ruský tenista Daniil Medvedev se stal prvním hráčem od Andyho Murrayho, který se kromě “Velké trojky” dokázal posunout na druhou pozici v žebříčku ATP. Na Roland Garros je druhým nasazeným a má šanci dostat se ještě výše. Co všechno se ale musí stát aby se to podařilo?

Jedním způsobem je vítězství turnaje. Pokud by se Medvedev stal vítězem, posunul by se na první místo žebříčku bez ohledu na výsledek Novaka Djokovice. Další cestou je prohra Djokovice. Pokud se aktuální světová jednička nedostane do finále, stačí Daniilovi postoupit do finále. Na tenisový trůn by se tak dostal i po prohře.

Co myslíte, dokáže Medvedev narušit nadvládu “Velké trojky?”

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full