Medvedev se vyjádřil k nezdvořilým fanouškům na Australian Open

Zdroj fotky: Getty Images

Během prvního grandslamu sezóny na sebe strhl pozornost úřadující vítěz US Open Daniil Medvedev. Světová dvojka mužského žebříčku potvrzovala roli největšího favorita na titul, když postoupila až do finále. V něm nedokázal udržet vedení 2:0 na sety a s Rafaelem Nadalem nakonec prohrál v pěti setech. O Medvedovi se také hodně mluvilo v souvislosti s jeho výroky během zápasů. Rozruch ale způsobili fanoušci, kteří Medvedeva příliš nerespektovali. K chování diváků se nyní ruský tenista vyjádřil.

Daniilovi Medvedevovi se nepodařilo přepsat historii. Pokud by finále opanoval, stal by se prvním tenistou v historii, který vyhrál své první dva grandslamy na po sobě jdoucích turnajích. To se mu nepodařilo i přesto, že ve finále vedl 2:0 na sety. V boji o trofej proti němu nestál jen Rafael Nadal, ale i fanoušci, které si Medvedev proti sobě svými výroky a chováním poštval.

Vše začalo už ve druhém kole, kde se utkal s Nickem Kyrgiosem, který měl na turnaji obrovskou podporu diváků. Ruský tenista si znepřátelil fanoušky, když řekl, že někteří z nich mají "nízké IQ". Medvedev takto diváky popsal, protože svou podporu hráčům, spíše tedy Kyrgiosovi, často vyjadřovali i mezi prvním a druhým servisem. Rusa toto chování rušilo a výsledkem byl tento negativní výrok směřovaný k fanouškům.

Tiebreak Shop, Tiebreak tričko, Tiebreak mikina,

Zpět si je nezískal ani po čtvrtfinálovém zápase. V něm odvrátil matchball proti Felixovi Auger-Aliassimemu a po pětisetové bitvě postoupil. V pozápasovém rozhovoru na kurtu dostal otázku, jak dokázal zápas otočit. Medvedev odpověděl: "Zeptal jsem se sám sebe, co by udělal Novak?". Spoustu Australanů ale tato odpověď nepotěšila, a to především kvůli kauze kolem světové jedničky, kvůli které se u nich Srb stal neoblíbeným.

Vše vyvrcholilo v semifinále. Tam Medvedev doslova vybuchnul po tom, co umpireový rozhodčí nenapomenul Tsitsipase za koučování. Na něj přitom upozornila řecká rozhodčí, která stála přímo pod lóží řeckého tenisty a slyšela, co Tsitsipasův otec a kouč v jedné osobě říká. Ruský tenista za své chování obdržel pokutu v celkové výši 12 000 USD. Z toho 8 000 USD byla pokuta za nesportovní chování a 4 000 USD za nemravnost.

V samotném finále bylo vidět už při nástupu, komu většina diváků fandí. Při nástupu Nadala se ihned ozval hlasitý potlesk, zatímco Medvedev při příchodu neslyšel téměř žádnou podporu. I tentokrát si Medvedev stěžoval na nevhodné chování fanoušků, kteří se opět ozývali mezi prvním a druhým servisem.K chování publika se ruský tenista vyjádřil na tiskové konferenci po zápase. "Kdyby v pátém setu Rafa servíroval a někdo by zakřičel 'Do toho Daniile!', byl bych hodně překvapený. Tisíce lidí by v tom případě zabučelo. Během mého servisu jsem se snažil nevnímat projevy lidí. Byly ale nezdvořilé a byl jsem zklamaný."

"Myslím si, že národnost hraje klíčovou roli. Doufám, že více lidí začne Rusům fandit. Často, když vidím hrát ruského tenistu proti někomu z jiné země, většina lidí fandí tomu druhému. Mluvím o několika momentech, kdy to dítě ve mně přestalo snít, a dnes to byl jeden z nich. Neřeknu vám proč. Od teď budu hrát jen pro sebe, svou rodinu, abych ji obstaral, dále pro lidi, co ve mě věří a samozřejmě pro všechny Rusy, protože od nich cítím velkou podporu," komentoval Medvedev chování fanoušků.

"Řeknu to takto. Pokud bude turnaj na tvrdém povrchu v Moskvě před Roland Garros nebo Wimbledonem, dám mu přednost. Dítě ve mně přestalo snít. To dítě začne hrát pro sebe. To je vše. To je můj příběh," uzavřel Medvedev konferenci.

Chování publika někdy hraje velkou roli, a to hlavně když je interakce diváků vůči hráči negativní. Medvedev se s takovým chováním fanoušků nesetkal poprvé. Příkladem může být US Open z roku 2019, kde na něj po několika zápasech fanoušci bučeli, když se jim nelíbilo tenistovo chování. Medvedev ale většinou nepřízeň publika využívá a vyburcuje ho k lepšímu výkonu. Tentokrát ale pohár trpělivosti ruského tenisty přetekl a dal tak najevo svou nespokojenost.

Moc mě to nepřekvapuje, jelikož chování fanoušků bylo mnohdy nevhodné a tenisty ruší v každém případě. Medvedev je navíc typ hráče, který se nebojí říct svůj názor. Takovou odpověď jsem ale nečekal. Medvedeva tentokrát chování publika velmi zklamalo. Fanoušky určitě zajímá, jestli je pravda to, co říkal o účasti na Roland Garros a Wimbledonu. To se ale dozvíme až s postupem času a s blížícími se turnaji.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full