Menšík, Shang či Fils? Kdo vyletí příští rok?

Zdroj fotky: Getty Images

Mladých talentovaných hráčů je ve světovém žebříčku již celá řada. Tento rok vystoupalo vzhůru mnoho tenistů, od kterých se to čekalo. Mezi tyto hráče se jistě řadí Carlos Alcaraz, Holger Rune či Jack Draper. Kdo to však bude v té sezóně nadcházející?

Čína se těší na tenisovou superstar

V této nejlidnatější zemi se dlouho žádný tenista prosadit nemohl. Respektive mohl, ale nikdo neprolomil brány světové stovky. Až letos se to povedlo Zhizhen Zhangovi.

V příští sezóně 2023 má Čína další želízko v ohni, protože 17letý Juncheng Shang je považován za jednoho z největších vycházejících talentů. Levoruký šikula si tento rok připsal první titul na challengeru. Bylo to v americkém Lexingtonu a porazil tam hráče jako jsou například Roman Safiullin či Emilio Gomez.

Divokou kartu mu také udělili pořadatelé turnaje v Miami. Je tedy vidět, že talentu má opravdu na rozdávání a věří mu nejeden tenisový expert.

Dočká se Česko hráče v TOP 10?

Ani Česká republika není pozadu. Zde má slibně nakročeno talentovaný Jakub Menšík, který byl začátkem roku ve finále juniorského Australian Open a může se také pyšnit čtyřmi tituly z turnajů kategorie Futures.

Menšík, který je charakteristický svou rychlou hrou, se probojovává dopředu a dá se očekávat, že následující sezónu prokopne brány challengerů, a může tak nastartovat raketový vzestup. Teprve 17letý Čech bude rozhodně hráčem, kterého musíme sledovat, a to nejen pro jeho variabilní hru.

Zapamatujte si toto jméno

Dalším mladíkem do party je Dino Prižmič. Chorvat, který svou hrou připomíná Carlose Alcaraze, se nenápadně dere kupředu. Tento mladík je ročník narození 2005 a i on, stejně jako Shang, se může pyšnit startem na turnaji pod hlavičkou ATP.

Jako domácí divoká karta na antukovém klání v Umagu nepředvedl vůbec špatný výkon. Bohužel ho však zbrzdilo zranění, a premiéra to tak byla spíše hořkosladká.

Chorvat nabral formu především na konci roku, kdy ze 17 zápasů prohrál pouze jeden (skrečoval v utkání s Jakubem Nicodem), díky čemuž se mohl radovat hned ze tří ITF titulů.

Francie nemá o dobré tenisty nouzi

Francie jakožto tenisový gigant se o budoucnost bát nemusí. Hráči jako Van Assche či Fils jistě zemi galského kohouta podrží i v těch nejhorších časech. Oba dva jsou úplně odlišní, avšak na měsíc stejně staří.

Arthur Fils je nyní o 113 míst za svým krajanem. Je charakteristický svou tvrdou hrou a velice kvalitním podání. Díky těmto faktorům je jasné, že Fils vyhledává spíše rychlejší povrchy. Oproti tomu Van Assche je hráč, který si na svou příležitost počká a soupeře si připraví.

Lépe postavený Francouz již navíc poznal chuť vítězství na challengeru, když opanoval poslední turnaj sezóny v portugalské Maie. To Fils na pořádný úspěch stále čeká, je však pouze otázkou času, kdy i jemu se podaří takový výsledek zaznamenat.

Mladé stálice si své postavení prohloubí

Obhajoba bodů je vždy nejtěžší, a tak hráče, jakými jsou například Alcaraz, Rune či Draper, bude čekat velice důležitá sezóna. Všichni tři se do stovky dostali rychle. Předpoklady však mají takové, že by se jejich postavení mělo ještě více upevňovat.

Nejtěžší to z nich bude mít samozřejmě aktuální světová jednička Carlos Alcaraz. Ten, dá se říct, vyhrál, co se dalo, a tak bude příští sezónu pravděpodobně cílit na grandslamy a také upevnění si pozice světové jedničky. Holger Rune se ukázal především v druhé půlce roku, a tak začátkem následujícího bude chtít svou "podzimní" formu jistě potvrdit a své postavení ještě vylepšit.

Který z mladíků vyletí v příští sezóně? Udrží se Carlos Alcaraz na vrcholu?

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full