Mikael Ymer diskvalifikován za nevhodné chování, Švéda rozhněval hlavní rozhodčí

Zdroj: Sandrine Thesillat

Velmi kuriózní situaci dnes v Lyonu zažil Mikael Ymer. Švédský tenista byl na konci prvního setu diskvalifikován kvůli nevhodnému chování. To bylo způsobeno sporným dopadem míče, ale i počiny rozhodčího. Kvůli tomu neudržel nervy na uzdě a zničil umpire.

Rozhodčí nezkontroloval dopad míčku

V zápase 2. kola turnaje v Lyonu se utkal Mikael Ymer a Arthur Fils. Švédský tenista prohrával v prvním setu 1-3. Průběh této sady dokázal otočit. V desáté hře si dokonce vypracoval setball. Ten ale nedokázal využít a set pokračoval.

Když za stavu 5-5 míček dopadl na lajnu, nedokázal jej po špatném odskoku vrátit. Mikael Ymer hned po jeho odehrání poprosil rozhodčího, aby šel jeho dopad zkontrolovat. Ten ale požadavku Švéda nevyhověl a na stopu se podívat nešel.

"Včera jsem podával proti Gasquetovi. On přešel na druhou stranu a pak ještě mohl zkontrolovat dopad míčku. Já míček trefil a ty mi teď říkáš, že dolů nepůjdeš a dopad nezkontroluješ? Ukaž mi stopu. Ještě nikdy se mi nestalo, že by rozhodčí nešel a dopad nezkontroloval," dožadoval se marně Ymer.

Tuto hru i přes odvrácení dvou breakballů Ymer prohrál a Fils se dostal do vedení. Švéd, který byl velmi frustrovaný z chování rozhodčího, navíc při výměně stran raketou několikrát praštil do umpireové židle. Na kurt byl přivolán supervizor, který neměl jinou možnost než Švéda diskvalifikovat.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Tennis TV (@tennistv)

"Cítím se teď trochu divně. Tohle se mi stalo poprvé. On je skvělý hráč a můj dobrý kamarád. Nevím přesně, co se stalo. Asi byl trochu nervózní a dolehla na něj atmosféra," zastal se soupeře Arthur Fils.

První antukové čtvrtfinále pro Filse

Francouzský tenista si poprvé v kariéře zahraje antukové čtvrtfinále na okruhu ATP. O semifinále si zahraje s prvním nasazeným Felixem Augerem-Aliassimem. Postup mezi nejlepší čtyři by jej premiérově posunul do TOP 100. Příští týden navíc zažije na Roland Garros díky udělení divoké karty debut v hlavní soutěži grandslamu.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full