Mikael Ymer se kvůli trestu za dopingové testy rozhodl ukončit kariéru

Zdroj fotky: Getty Images

Čtyřiadvacetiletý Mikael Ymer se kvůli osmnáctiměsíčnímu zákazu skrze zameškané dopingové testy rozhodl ukončit kariéru. Bývalá světová padesátka si tenis naposledy zahrála na Wimbledonu, kde skončila ve třetím kole.

"Rozhodl jsem se odejít z profesionálního tenisu. Děkuji všem za úžasné vzpomínky! Byla to jízda! Přeji všem svým starým kolegům hodně úspěchů," napsal Ymer na Twitter.

Třetí zmeškaná dopingová kontrola se mu stala osudným! Jelikož u dvou souhlasil s proviněním proti pravidlům, tak tentokrát obvinil svého agenta. Prý neaktualizoval jeho místo pobytu v systému.

Nezávislý tribunál Ymera očistil ze třetího obvinění, když jim sdělil že to nebyl trestný čin. Myslel si totiž, že je přesně na místě kde měl být v době, kdy tam měl být. Jenže ITF se proti verdiktu nezávislého tribunálu odvolala ke sportovní arbitráži v Lausanne. CAS federaci částečně vyhověl, ale Ymer se po Wimbledonu dozvěděl, že bude na rok a půl suspendován.

Ymerovo vyjádření k celé situaci

Na svůj twitterový účet napsal, že je zklamaný a dodal: “ITF má být ochráncem našeho sportu a jeho účastníků a měla by jen neochotně zakázat jednomu ze svých hráčů možnost soutěžit.” Dále popisuje celou situaci ohledně jeho nedostavení se na dopingové testy a příspěvek zakončuje slovy: “Nakonec bych chtěl poděkovat všem pozitivním zprávám, které jsem obdržel z celého světa. Moc to pro mě znamená a moc si toho vážím! Těším se, že vás všechny v budoucnu opět uvidím na kurtech! Bůh je vždy velký.”

Mikael Ymer nechce být rok a půl bez tenisu, protože by to ovlivnilo negativně jeho výkonnost. Navíc nechce začínat od nuly, a tak se rozhodl že skončí s tenisem. Otázkou zůstává, jestli je to definitivní konec, nebo své rozhodnutí přehodnotí a za rok a půl se vrátí na kurty.

Úspěchy jeho kariéry

Mikael Ymer vyhrál čtyři trofeje na okruhu ATP Challenger Tour. Jeho kariérní maximum je 50. pozice. Na okruhu ATP se jednou dostal do finále a třikrát do semifinále. Na grandslamech došel švédský tenista čtyřikrát do třetího kola a v roce 2016 vyhrál čtyřhru se svým bratrem Eliasem na domácí půdě ve Stockholmu.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full